FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Altın tarih yazıyor!

Altının ons fiyatı 3 ayın zirvesine ulaşırken, yurt içinde de gram altın 111 liraya ulaşarak rekor kırdı. Kapalıçarşı`da 183 liradan satılan çeyrek altın ise 185 liralık rekorunu zorluyor.

Altın tarih yazıyor!

Altının uluslararası piyasalarda yükselişi içerde de altın fiyatlarını etkiledi. Kapalıçarşı'da gram altın 111,5 lira ile tarihi zirveye çıktı.

Uluslararası piyasalarda altın fiyatları Fed'in faiz artırımını erteleyeceği beklentileriyle beraber yükselişini dördüncü güne taşıdı. Spot altının ons fiyatı yüzde 0.3 değer kazanarak 1,171.60 dolardan işlem görürken, erken saatlerde 1,174.31 dolara kadar yükselerek 6 Temmuz'dan bu yana en yüksek seviyeye çıktı.

Gram altın 111 lirayı aştı

Altının uluslararası piyasalarda yükselişi içerde de altın fiyatlarını etkiledi. Gram altın 111.5 lirayı görerek bugüne kadarki en yüksek seviyesini gördü. Çeyrek altın Kapalıçarşı'da 182 liradan işlem görüyor.

Altının gram fiyatı 23 Eylül'de 113 doları aşmıştı ancak Türkiye piyasalarında bayram tatili olmasından dolayı, işlem gerçekleşmediğinden, resmi kayıtlara yansımadı.

ÇEYREK DE REKORA KOŞUYOR!

Ağustos ayı sonunda 110 lirayı aşarak tarihi zirvesini gören gram altın 111 liraya ulaşarak rekor tazeledi.

Kapalıçarşı'da 183 liradan satılan çeyrek altın ise 185 lira olan zirvesine çok yakın seyrediyor.

KAPALIÇARŞI ALTIN FİYATLARI

4 GÜNDE 12 LİRA ARTTI

Öte yandan son 4 günlük süreçte çeyrek altın 12 lira birden yükseldi.

Altın fiyatları için tıklayın

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler