Bakan Albayrak açıkladı: Çiftçilere 400 Milyon TL’yi aşan avans desteğinde bulunduk

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çiftçilere, hububat üretimi ve pancar küspesi için toplam 400 milyon lirayı aşan avans desteği verdiklerini bildirdi.

Bakan Albayrak açıkladı: Çiftçilere 400 Milyon TL’yi aşan avans desteğinde bulunduk

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Pandemi sürecinde de çiftçilerimizin yanındaydık. Hububat üretimi ve pancar küspesi için toplam 400 milyon lirayı aşan avans desteğinde bulunduk. Çiftçilerimizden ilk hasadı TÜRKŞEKER almaya başladı." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Albayrak'ın paylaşımında yer alan infografikte, 1,5 milyon dekar sözleşmeli ekili alanda 300 bin ton ürün için sözleşme yapıldığı, 32 bin 900 ton ilk hasat üretimi elde edildiği bilgisi paylaşıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Bakan'ım Allah rızası için biraz sessiz kalın da nefes alalım. Ne zaman açıklama yapsanız daha da kötü oluyor halimiz. Faiz indirimi dediniz, konut ve taşıtlara bindirim geldi. Daha da battı millet....
400 milyon büyük para değil mi?evet ama sarayın 10-15 günlük gideri.bunlar harcarken küçük millete verirken büyük para oluyor.akp zihniyeti
hanı nerde ben basvuralı 1,5 ay oldu hala degerlendırılıyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler