FİNANS

Bakan Elvan'dan enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 2021 yılının makroekonomik istikrara odaklanan bir reform yılı olacağını bildirdi.

Bakan Elvan'dan enflasyon açıklaması

Bakan Elvan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün açıklanan enflasyon rakamlarının ardından 2021 yılında uygulanacak para ve maliye politikasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Enflasyonla mücadelede bütüncül bir yaklaşımla kararlı bir duruş sergileyeceklerini belirten Elvan, "Para politikasına, yapısal boyutta atılan adımlarla destek vereceğiz. 2021 yılı, makroekonomik istikrara odaklanan bir reform yılı olacak." ifadelerini kullandı.

Elvan, para politikasının enflasyona odaklı şekillendiği bu dönemde salgın koşullarının getirebileceği ilave destek ihtiyacının, seçici ve hedefli kamu maliyesi politikaları üzerinden sağlanacağına işaret ederek, mali disiplini kaliteli ve istikrarlı bir yapıya kavuşturacak tedbirleri de alacaklarını kaydetti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Yalancı Allah'ın düşmanıdır.Eğer inanıyorsanız yalancılarla bir ve beraber olmayın,muhabbet duymayın.
sende yedin mi bunu
2005-2015 arası dünyada yaşanan para bolluğu, AB ile iyimse hava,tek başına iktidar,cumhuriyet tarihinin en kapsamlı özelleştirme gelirleri derken trilyon dolarlar taşa ,betona yatırıldı, ranttiyecilik öyle bir hal aldıki bölüşüm kavgasında az kalsın ülke paramparça oluyordu,derken deniz bitti,yapılacak 2 husus kalmıştı,ya güçlü kemer sıkma ve adam gibi reform, yada yan gelip uyutma modeli.Maalesef biz ikincisini seçtik, birde bunun üzerine pandemi laneti geldi.Hukuksuzluk zaten kötü oldu, dış tefeciye acayip faiz ödüyoruz,çıkmayan çandan ümit kesilmez.Bu işlerin düzelmesi zaman alacak.
@cemo3641 taşa betona yatanlar milletin sırtında borç ve yıllarca ödenecek, yattı dediklerin hep iç edildi, bir kısmıda sesleri çıkmasın diye yandaş a sus payı olarak verildi.
Geri Dön