Bakan Pekcan duyurdu! Gelir kaybı ve kira desteklerinde süre uzatıldı

Son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik sağlanan gelir kaybı ve kira desteklerinde son başvuru tarihini gelen talepler üzerine 11 Ocak'a uzattıklarını açıkladı.

Bakan Pekcan duyurdu! Gelir kaybı ve kira desteklerinde süre uzatıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'nin ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alınan tedbirler kapsamında esnaf, sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı ve kira desteği sağlanıyor. Söz konusu destekler için son başvuru tarihi bugün sona eriyordu.

Bakan Pekcan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik 30 Aralık 2020’de başvuruları alınmaya başlanan gelir kaybı ve kira desteklerinde son başvuru tarihini gelen talepler üzerine, 11 Ocak 2021 Pazartesi saat 23:59’a kadar uzattık." ifadesini kullandı.

Destek kapsamında söz konusu kesime aylık 1000 lira olmak üzere toplamda 3 bin lira doğrudan gelir desteği ile 3 ay boyunca büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde aylık 500 lira kira desteği verilecek.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Esnafı düşürdüğünüz duruma bir bakın Hiçmi Allah’tan korkmuyorsunuz verdiğimiz vergileri har vurup harcarken 2 ay idare edemediniz esnafı,sicil affı diye yırtınıyoruz sesimize kulak vermediniz bu nasıl bir devlet anlayışı,bu ülkede namuslu yaşamak suç,çalıp çırpacaksın senden iyisi olmaz dilenciye çevirdiniz esnafı Allah dilerim bizi bu durumlara düşürenleride aynı şekilde imtihan eder,41 yıllık esnafım ben böyle dert gördüm, nede böyle bir ülke yönetimi ben sağcı,solcu bilmem ekmek tek derdim,ekmeğimiz elimizden gitti gidiyor,kime derdimizi anlarıcağız haykırmak istiyorum SESİMİZİ DUYAN VARMI
Allah razı olsun :)) çok güzel haber bugün mutluluktan uyuyamiyacam :)
kobiler ne yapacak kredi bile vermediniz milleti ne hale düşürdünüz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler