Bakan Selçuk açıkladı: İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri bugün başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk açıkladı: İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri bugün başlıyor

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 5 Haziran'da yapılması gereken mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ile kısa çalışma ödeneği ödemelerinin erkene alındığını ifade etti.

Bakan Selçuk, ödemelerin bugünden itibaren T.C kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

'ÖDEMELER BAŞVURU SÜRECİNDE BİLDİRİLEN BANKA HESAPLARINA YATIRILICAK'

Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

"Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre, T.C kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlara 1 Haziran'da, 2 olanlara 2 Haziran'da, 4 olanlara 3 Haziran'da, 6 olanlara 4 Haziran'da, 8 olanlara da 5 Haziran'da ödemeler yapılacak."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
2.5 aydır kuruş odemediniz..iki yakam yakanizda olsun ahirette..Millet aç aç kira fatura birikti.. işe baslasalar nolacak birikmiş kirasinimi faturasınimi millet aldığı birclarimi kapatsin..Bir odemedir yapılacak yarısi alıyor yarısı almıyor bu nasıl bir sistem en başından beri binlerce kişi hala para almadı bu sistem nasıl gidiyor bilmiyorum yazıklar olsun
böyle de evlet buldunuz boş boş konuşmayın sanki baskasi olsa başka şekilde olcak
Sözde pandemi yardımını 2 aydır bekliyoruz bir halt olacağı yok GSS borcunuda bir gün bile aksatmadan haksız yere hesaba yazıyorsunuz hastaneye gitsende gitmesende kul hakkıdır hakkımı asla helal etmiyorum.
sgk ssklılra işsizlik hastalık v.s ödemleri var, bağkurluya hiç biri yok bu nasıl adalet hastalık ödemesi yok , koronadan kapattınız iş yerlerini hiç bi ödeme yok maşallah siz size yetiyonuz , sizin tuznuz kuru devletten millet vekili bakan maaş sağlam meclis kapalıydı onlarada verdinzmi kısa çalışma ödeneği yoksa maaşlarına zammı yaptınız , sosyal devlet diyolar gülmekten alamıyom kendimi hep bana rabbena
Temmuz ayında ödeme olacak mı? İş yerleri açıldı ancak tüm personel işe başlatılmadı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler