Bakan Selçuk: Devlet korumasından yararlanmış gençlerimizi 1343 kadroya yerleştireceğiz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 'Devlet korumasından yararlanmış gençlerimiz için 1343 kadroya yerleştirme işlemi yapacağız.' açıklamasını yaptı.

Bakan Selçuk: Devlet korumasından yararlanmış gençlerimizi 1343 kadroya yerleştireceğiz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasından yararlanmış gençler için 1.343 kadroya yerleştirme yapılacağını duyurdu. Bakan Selçuk, “Gençlerimiz, 1 Haziran itibariyle kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih işlemleri yapabilecek” dedi.

Bakan Selçuk, bakanlığa bağlı kuruluşlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 1 Haziran’da başlayacağını ve 15 Haziran’a kadar devam edeceğini ifade etti.​

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun bugün itibariyle bakanlığın internet sitesinde (https://www.ailevecalisma.gov.tr ) yayınlanacağını belirten Bakan Selçuk, tercihlerin e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

BUGÜNE KADAR 54 BİN 144 GENÇ KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA YERLEŞTİRİLDİ

Bakan Selçuk bu yerleştirme ile birlikte bugüne kadar bakanlığa bağlı kuruluşlarda yetişen 54.144 gencin atamasının yapılmış olacağını vurgulayarak, “Bakanlık olarak, gençlerin korunması ve hayata en iyi şekilde hazırlanması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Devlet korumasındaki çocukları, eğitimlerinin her aşamasında destekleyerek, gelecek kaygısı yaşamamaları için istihdamda olmalarını önemsiyoruz. Gençlerimizin iş hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine katkı sağlaması son derece mutluluk verici. Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek ailemizi büyütmeye ve onları desteklemeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Binlerce üniversite mezunu yıllardır boşta geziyor onlara öncelik verin
Şaka gibi iş yapmış gibi bide çıkıpmaçıklama yapıyor işsizlik oranından haberi yok Türkiye’den dünyadan haberi yok yazık memleketime yazık
tabiki onlara sahip çıkmak güzel birşeyde peki yıllarca okuyupda işssiz olanlara biraz haksızlık olmuyormu acaba oh ne ala çocuk yap dışarı at devlet baksın ne ala:)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler