Bakan Selçuk duyurdu: 2 milyon haneye 1000 TL destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, 2 milyon haneye 1000 TL nakdi destek sağlanacağını duyurdu

Bakan Selçuk duyurdu: 2 milyon haneye 1000 TL destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ’İhtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık kaynak aktarımı’nın detaylarını paylaştı.

Bakan Selçuk, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında hali hazırda bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı bin TL nakdi destekten yararlanacaktır” dedi.

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirten Selçuk, ödemelerin mart ayının sonunda başlayacağı bilgisini de yineledi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 244 yorum
valla bizim almayacağımız kesin kimler alacak almayacak bilmiyoruz
yandaşlara gidecek o para başka kime gidecek
Akp,ye partiye kayıtlı olanlar tabii ki
arkadaş bu kesim zaten çalışmayıp devletten geçinen insanlar.yani devlet kendi seçmenine bakacak.çalışıp işsiz kalana işçi çıkarmak zorunda kalacak işverene yine bir şey yok.
Suriyeliler den biz Türk vatandaslarina sıra gelmez
Bencede
Kömür pirinç yağ un buzdolabı camaşırmakinesi vb. alanlar sıraya girsin artık...
Cevabı haber içeriğinde var.Hali hazırda sosyal yardım alan aileler.
Çingeneler tabikide
valilik ve belediyelerden her ay yardım parasi alanlara yatacak
Herşey 2019 mart ayında başladı: Gudumsuzlar martın sonu bahar dediler o sene hiç bahar olmadı herşey çok güzel olacak dediler deprem, çığ, tüm felaketler bizi buldu camide bir defa kuran okudular tüm camiler kapandı hepinizi kucaklayacağım dediler tokalaşmaya hasret kaldık...
İşallah gerçek ihtiyaç sahipleri alır
2000000 hane kim ?
sosyal yardımlardan faydalanan demiş ya tek tek mi yazsın sana 2 milyon haneyi
kim olacak tabi ki her türlü olumsuzluğu fırsata çevirip böyle bir durumda bile oy devşireceği seçmen kitlesi.bunlar değilmiydi yerel seçimlerde önceliğimiz bize oy veren seçmen kitlesinin bulunduğu ilçelerdir diyen.cevap burda saklı
zenginler !!!
aklımda deli sorular para merkezden ihtiyaç sahiplerine diye çıksa bile kirsallarda bu paraların içine siyatet karışımı acaba????
Hali hazırda düzenli olarak sosyal yardım alan ihtiyaç sahipleri
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler