Bakan Selçuk duyurdu! Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların aylıkları erken ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’da başlayıp, 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların kısıtlama günlerine denk gelen aylıklarının erken ödeneceğini duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında ayın 1, 2 ve 3'ünde aylık alanların ödemelerini sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle öne çektiklerini bildirdi.

Bakan Selçuk, yazılı açıklamasında, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00'de başlayıp 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını anımsattı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Emekli Sandığı kapsamında aylık alan emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının her ayın 1'i ila 5'inde ödendiğini belirten Selçuk, Emekli Sandığı kapsamındaki bazı vatandaşların aylık alma günlerinin kısıtlama günlerine denk geldiğine dikkati çekti.

Banka şubelerinde kısıtlama sonrası yaşanabilecek yoğunluğun da önüne geçmek için aylık günlerini öne çektiklerini belirten Selçuk, şu bilgileri verdi:

"Ocak ayının 1'i ve 3'ü arasında ödenecek olan emekli sandığı aylıklarını sokağa çıkma kısıtlamasından önce ödüyoruz. Bu kapsamda aylıklarını her ayın 1'inde alanlara bugün, 2 ve 3'ünde alanlara yarın ödeme yapılacak. Ayın 4 ve 5'inde alanlar ise kendi ödeme günlerinde aylıklarını alabilecek."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Türkiye de en gariban emeklilerdir.Bir düşünün 25 yıl 30 yıl emek verip çalışıyorsunuz ama emekli olunca tıpkı asgari ücretliler gibi AÇLIK sınırı altinda maaş aliyorsunuz.. Iste emeklilere verilen değer bu kadar.
ne yapacaklar ayda 5 binmiş verecekler bu şükredin ya
32 yıl çalışıp, 7 binin üzerinde prim yatırmış 1500 tl maaş alan hemen yanı başımda :(( .. Haklısın velhasıl.
@hakan_boyner işiniz gücünüz şükür. nedense fakirlerden başka şükreden, zenginlerden başka şükredin diyen yok memlekette. 3000 lira olsa ne olmasa ne, neyine şükredeceksin
Bagkurlularda 9000 bin gün prim yatirip emekli oluyor ve aldigi para 2200 lira. Herkes ayni maalesef. Kurumsallardan emekli olanlar iyi durumda . 4000 lira 5000 lira aliyorlar .
Asgari ücret bile yok.....
lütfettiniz
karayolları taşeron müteahit ödeneklerinide ödeyin bi zahmet 2 ay 3 ay geriden geliyoruz bazen 4 ay oluyor işçilerde maaş alamıyor .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler