Bakan Selçuk: Whatsapp ihbar hattımız vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Alo 183 Sosyal Destek Hattı’nın artık Whatsapp uygulaması üzerinden de hizmet sunacağını açıkladı.

Bakan Selçuk: Whatsapp ihbar hattımız vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığı bünyesinde hizmet sunan çağrı merkezlerinden Alo 183 Sosyal Destek Hattı’nın artık Whatsapp uygulaması üzerinden de hizmet sunacağını duyurdu. Alo 183 hattının aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları ile gaziler ve gazi yakınlarına rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunan bir hat olduğunu kaydeden Bakan Selçuk, “İnternet tabanlı mesajlaşma uygulaması Whatsapp ihbar hattımız vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Vatandaşlarımız 0 501 183 0 183 iletişim numarasından 7/24 Alo 183 Sosyal Destek Hattı'na ulaşabilir. Alo 183 üzerinden ihmal, istismar, şiddet vakaları, evde bakım aylığı, sosyal hizmetler gibi hattımızın hizmet modelleriyle ilgili başvuruları değerlendiriyoruz” dedi.

Acil durumlar hakkındaki ihbarları Alo 183 hattı üzerinden aldıklarını kaydeden Selçuk, gelen ihbarlarda durumun aciliyetine göre vakanın bulunduğu ilde görevli Acil Müdahale Ekip Sorumlularının kolluk kuvvetleri ile irtibata geçerek gerekli müdahalenin yapılmasını sağladığını ifade etti.

KAYNAK: İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
BEN AK PARTİ DE 3 BAKAN TANIRIM.1-SAĞLIK BAKANI 2-MİLLİ EĞİTİM BAKANI 3-İÇİŞLERİ BAKANI.ANCAK,SAĞLIK BAKANI TAMAMIYLA ANLAŞILDIĞINA, DEDİKLERİNİN YAPILDIĞINA TAM KANAAT GETİREMEDİM.HER DEDİĞİ YAPILMIYOR GİBİ YANİ DİNLENMİYOR GİBİ.BAKAN DİYOR Kİ, ÇOK GEVŞİYORUZ, HALA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK, DİKKATLİ OLUNULMASI, 20 YAŞ ALTI, 65 YAŞ ÜSTÜ VE KRONİK RAHATSIZLIĞI OLANLARA UYGULAMALARIN DEVAM ETMESİ GEREKİYOR DİYOR, FAKAT BAŞKA BİR AĞIZ ESNEKLİK TEN YANA. ÖZELLİKLE DEVLET KURUMLARINDA KRONİK HASTALIĞI OLAN ÇALIŞANLARIN İDARİ İZİNLİ OLMALARI DEVAM ETMELİ. ÖZELLİKLE 5 BÜYÜK İLDE KISITLAMALAR DEVAM ETMELİ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler