Bakan Varank duyurdu: Haziranda rekor kırdık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haziranda yatırım iştahının çok güçlü olduğunu belirterek, düzenlenen 859 belgeyle teşvik tarihi rekoru kırıldığını, 15,6 milyar liralık yatırım ve 23 binin üzerinde ilave istihdam beklediklerini bildirdi.

Bakan Varank duyurdu: Haziranda rekor kırdık

Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, haziran ayına ilişkin yatırım teşvik verilerini değerlendirdi. Haziranda yatırım iştahının çok güçlü olduğuna işaret eden Varank, "Düzenlediğimiz 859 belgeyle teşvik tarihimizin rekorunu kırdık. 15,6 milyar liralık yatırım ve 23 binin üzerinde ilave istihdam bekliyoruz." bilgilerini paylaştı.

Varank paylaşımında yılın ilk yarısında yatırım talebinin pandemiye rağmen geçen senenin üzerinde olduğuna dikkati çekerek, aylar itibarıyla düzenlenen teşvik belge sayısı ve yatırım teşvik verilerinin bulunduğu infografiğe de yer verdi.

Buna göre, teşvik belgesi kapsamındaki yatırımların yüzde 61'i imalat, yüzde 20'si enerji, yüzde 13'ü hizmetler, yüzde 3'ü tarım, yüzde 3'ü de madencilik sektöründe bulunuyor.

Ayrıca ocak-haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre düzenlenen belge sayısında yüzde 80, öngörülen istihdamda yüzde 40 ve sabit yatırımda yüzde 14'lük artış göze çarpıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
kırılan bir rekor varsa altın - dolar - euro yükselişidir.
işsizlik..açlık..yoksulluk..rekoru kırılmıştır..
dövizden kâr edecem kafasıyla piyasayı temizlediniz ne olmasını bekliyordunuz! piyasanın içine edip aldığı 1000 dolardan kâr bekleyen kafalar varken bu iş zor düzelir.
Araplar bile artik sizi kurtaramaz. parsel parsel sattiniz bu ulkeyi
@straw senin nasıl bir kafan var ya
bakan bey biraz borsaya bakın öyle konuşun. bol kepçeden calihe konuşmak kolay.
bunlarin hepsi sallıyor. haziran da rekor kirmismismislar. 8.13 € olmus . koronadan daha beter bunlar.
SANAYİ BAKANLIĞI VERİYOR AMA TAKİPEDİLİYORMU ESKİDEN HAYVANCILIĞA DESTEK VERDİLER ALANLAR GİTTİ MERSEDES ALDI LAR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler