Bakanlık duyurdu! Belediyelerin borç kesinti oranlarında değişiklik yok

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca, belediyelerin vergi gelir paylarından yapılan kesinti oranlarında herhangi bir artışın söz konusu olmadığı belirtilerek, "Belediyelerin borçları için daha önce uygulanan kesinti oranları aynen uygulanmaya devam etmektedir" açıklaması yapıldı.

Bakanlık duyurdu! Belediyelerin borç kesinti oranlarında değişiklik yok

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında belediye paylarından yapılan kesinti oranlarının artırıldığına dair haberlerde yer alan iddialara ilişkin açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü belirtildi. Belediyelerin vergi gelir paylarından yapılan kesinti oranlarında herhangi bir artışın söz konusu olmadığı belirtilerek, "Bilindiği üzere, 7256 sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun" kapsamında borçlu belediyelerin borçlarını yapılandırması imkanı getirilmiştir. Söz konusu kanunun 3'üncü maddesinin 3'üncü fıkrasının 'e' bendinde belediyelerin yapılandırma ve diğer borçları için genel bütçe vergi gelirlerinden aldıkları paylardan kesinti yapılabileceği hükme bağlanmıştır" denildi.

'DAHA ÖNCE UYGULANAN KESİNTİ ORANLARI DEVAM ETMEKTE'

Daha önce uygulanan kesinti oranlarının aynen uygulanmaya devam ettiği bildirilerek, şunlar kaydedildi:
"Bu kapsamda haber konusu olan Cumhurbaşkanı Kararı ile söz konusu kanuna uyum sağlanması hedeflenmekle beraber belediyelerin borçlarına karşılık kesinti işlemlerini belirleyen 2010/238 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nın kesinti oranlarını düzenleyen maddelerinde herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Belediyelerin borçları için daha önce uygulanan kesinti oranları aynen uygulanmaya devam etmektedir."

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
tatil beldelerinde yer yok ama kriz var. uçaklarda yer yok ama kriz var
2004 den önce iller bankası aylık belediye hissesini gönderirken o aya ait iller bankasına olan borçları düşürüp kalan kısmı gönderiyordu.o tatihlerde kısa ve uzun vadeli aylık borçalrı aylık hisseden çok olduğu ıçin bazı belediyelere hisse gönderile-yordu.bazı belediyeler bu yüzden maaş ödeyemiyordu. hatta bazı belediyelin 6 ..7 maaş ödemediğide oldu. şimdi hissenin %50 civarı kesiliyor belediyeler itiraz ediyor.niye kesinti oluyor diye. şimdi en azından maaş veriyorlar.belediyeler 6 ..7 maaş veremiuotdu kriz yok. şimdi maaş veremiyen belediye yok. ama kriz var.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler