Balçova Belediyesinde asgari ücret 4 bin 300 TL oldu

Balçova Belediyesinde en düşük işçi maaşının 4 bin 300 TL olmasına karar verildi.

Balçova Belediyesinde asgari ücret 4 bin 300 TL oldu

Balçova Belediyesinde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediyelerde istihdam edilen taşeron işçilerin toplu iş sözleşmesi Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ile Belediye-İş 4 No’lu Şube Başkanı Ayhan Doğan arasında imzalandı.

EN DÜŞÜK MAAŞ 4 BİN 300 TL OLDU

2 yıl geçerli olacak sözleşmeye göre; daha önce yan ödemelerle eline aylık ortalama 3 bin 300 TL geçen Balçova Belediyesi işçisi aylık 5 bin TL, 2 bin 700 TL alan işçiler ise aylık ortalama 4 bin 300 TL alacak. Her işçi, öğrenci olan çocuğunun eğitim durumuna göre yılda bir kez 500, 750 veya bin 250 TL eğitim yardımı alacak.

'BAŞKAN ÇALKAYA'YA TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Belediye-İş 4 No’lu Şube Başkanı Ayhan Doğan, tüm Türkiye’de örnek olacak bir sözleşmeye imza attıklarını ifade ederek, “Yıllardır işçisinin hakkını bizimle aynı hassasiyetle savunan Balçova Belediyesi yönetimi, KHK’dan kadroya geçen arkadaşlarımız için de aynı hakkaniyet ile sözleşme imzaladı. Yevmiyelerimiz 20 yıllık sendikalı işçilerle neredeyse aynı oldu. Emekçi arkadaşlarım adına Başkan Çalkaya ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Emeğin en kutsal değer olduğunun altını çizen Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ise, “Biz, her emekçinin insanca yaşaması gerektiğine inanıyoruz. Sendika sözleşme yetkisi aldıktan kısa süre sonra sözleşmemizi imzaladık. İşçimize bütçemizin el verdiği en yüksek maaşı gününde ödeyeceğiz. Maaşını alan arkadaşım da Balçova halkı için görevini en iyi şekilde yapacak. Halkımıza en iyi hizmeti vermek için daha çok mücadele ederek çalışacağız” diye konuştu.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 93 yorum
Kim ne veriyorsa ben daha fazlasını veririm anlayışı ile Belediyecilik olmaz..
siz neyin pesindesiniz koyunlar açlık sınırı kaç lira biliyomusunuz makarnacılar yazıklar olsun
@r.etkar karnın mı ağrıdı..?
Ben öyle düşünmüyor aldıkları zaten çok mu Allah aşkına bu şartlarda maaşla zaten belediyecilik olmaz ama veren el alan elden üstündür sen vereceksinki bu adamlar işini iyi yapsın vermezsen çalar
bak gördün mü CHP li r.etkar Doğruları yazdığın vakit Troll Koyun Yalaka Comar oluveriyorsun bu âlemde ))
@r.etkar Sen ciklettenmi çıktın?
@090419 Kardeş dikkat edersen kırmızılar hep aynı sayı yani sistematik arpalı köleler.
@tatilbanayakisiyoo_13 Senin doğrun benim gözümde tamamen yalan çok çok sayın trool bey
NE YAPMIŞ BU BAŞKAN İŞÇİSİNE VERMİŞ, YANDAŞA DEİL, SİZİN ZİHNİYETİZ BOZUK İŞÇİYE VERME YANDAŞA VER. TARİKATLARA CEMAATLARA VER. ÖYLEMİ.
@tatilbanayakisiyoo_13 Bİ ÇOMARDA SENSİN,
Neden zorunuza mı gidiyor? Sizin tuzunun kuru galiba bir yerden sağlam bir şeyler gelmese böyle konuşmasınız Allah görüyor bir gün hesap günü geldiğinde bu fakir fukaranın evine ekmek götürmeyenlerin hesabını soracak adamlara teşekkür etmek gerekirken birde eleştiri! Bu kadar belli etmeyin bari
Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek lazım. Maaş üzerinden yarış mı yapıyoruz? Yüksek maaş verince halka daha fazla hizmet mi götürüyoruz?
@r.etkar 4.5 yüksek maaşmı?
AKP:yanlış, MHP ve HDP:külliyen yanlış. CHP:doğru, İyi parti:doğru. Diğerleri, nötr (Oldu mu?)
yazıkkk zoruna mı gitti. eee sabret az kaldı sizden kurtulmamıza
Bravo Başkan!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler