Borsada iki sıfır atıldı! Bakan Albayrak'tan açıklama

Son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Borsa İstanbul'da endekslerden iki sıfır atılmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

Borsada iki sıfır atıldı! Bakan Albayrak'tan açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Yeni bir dönem, yeni bir hafta, yeni bir başlangıç…

23 yıl sonra Borsa İstanbul’da endekslerden iki sıfır atıyoruz, sadeleşiyoruz.

Tüm yatırımcılarımıza hayırlı olsun."

berat

BORSA İSTANBUL'DAN AÇIKLAMA

Borsa İstanbul'un yapılan açıklamaya göre Borsa İstanbul, 100 binler ile ifade edilen borsa endekslerini sadeleştiriyor. BIST 30 ve BIST 100 endeksleri dahil TL olarak hesaplanmakta olan fiyat ve getiri cinsi 123 adet endeksten bugün itibarıyla iki sıfır atıyor.

Zor ifade edilen endeks değerlerinden sıfır atılarak daha sade bir gösterge ifadesine geçilecek. Bu değişimle birlikte, Borsa İstanbul'da 100 bin puan ile ifade edilen endeks değerleri bundan sonra 1000 puanlık endeks değerleri olarak ifade edilecek. Şirketlerin değeri, fiyatı, arkasındaki güç ve emek değişmeyecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Size ne varki para derdiniz yok. bizde düğüne giderken gram altını nasıl alırız derdindeyiz. küçük altın demiyorum gram altın diyorum
kendi yandaslarini zengin ettiniz altinla sonunuz geldi oy moy yok..... oy moy yok
Ne gereği vardı ?? başka yapacak bir iş bulamadınız mı? İşiniz gücünüz şeytanlık. Borsa indeksi rakamları zaten yeterince sade idi.Bu uygulama yatırımcının kafasını karıştırmaktan başka hiç bir işe yaramaz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler