Çocuklara yönelik promosyonlara düzenleme yapıldı

Aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen gıdalarda, asıl ürünün dışında çocukların ilgi alanlarına ve beğenilerine yönelik ürünler hediye olarak verilemeyecek.

Çocuklara yönelik promosyonlara düzenleme yapıldı

Ticaret Bakanlığının "Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, ürünle hediye edilen promosyonun tüketicilerce kolay şekilde edinilebilmesi amacıyla promosyonu düzenleyen tarafından her türlü etkin yöntem sağlanacak.

Aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen gıdaların satışını artırmaya yönelik uygulamalar kapsamında, çocuklar hedef alınarak, asıl ürünün dışındaki çocukların ilgi alanlarına ve beğenilerine yönelik ürünler, ürünün yanında hediye olarak verilemeyecek.

Öte yandan düzenlemeyle yetkili makamlardan izin alarak faaliyet gösteren silah üreticisi ve satıcıları, ilgili mevzuatta yer alan hükümlere aykırı olmamak koşuluyla, kendilerine ait kurumsal internet sitelerinde, fuarlara katılım için hazırladıkları materyaller aracılığıyla ve özel olarak avcılık ve atıcılık üzerine tematik yayın yapan mecralarda reklamlarını yapabilecekler.

Bunun dışında, her türlü ateşli veya ateşsiz silah ile bunların üreticisi ve satıcısının reklamı yasak olacak.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Geç kalınmış ama yine de iyi yaptılar. Market reyonlarinda bir şeyler aliyorsun, hemen yok jelibon yok çikolata şu fiyata geliyor diye öneriyorlar.
bütün bu gıda altında satılan pislikleri piyasadan kaldırsınlar birçok marka özendirici reklamlarıyla neslimizi zehirliyor bu organize suç 80 lerden beri faal durumda .. elimden geldiğince almıyorum kekimi biskuvimi bile evimde kendim yapıp yediriyorum...ABD VE AVRUPA SİSTEMLİ OLARAK GIDA TERÖRÜ YAPIYOR ÇÜNKÜ...
Ne yarari vardi nede zarari bir karisilmadik cocuklarin mutlulugu vardi. ver mehteri agammm
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler