Doğal gaz faturasında tasarruf sağlamak mümkün! İşte o yöntemler

Kışın gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte doğal gaz faturaları da yükselmeye başladı. Özellikle doğal gaz ve elektrik kullanımındaki artış faturalara yansıyor. Küçük ama etkili önlemlerle enerji kaynaklarını verimli kullanan tüketiciler, doğal gaz faturasında tasarruf sağlayabiliyor. Enerji masraflarının arttığı kış aylarında tüketiciye tasarruf ipuçları verildi. İşte uzmanlardan tüketicilere tasarruflu ısınmanın ipuçları...

Enerji tüketim bedellerinin artması enerji tasarrufu konusunda tüketiciyi sıkı tedbirler almaya zorluyor. Kabarık enerji faturaları en aza indirmenin yollarını arayan tüketiciler, küçük maliyetleri göze alarak cihazlarını yüksek tasarruf sağlayan A sınıfı ürünlerle değiştirmek, düzenli olarak kombi bakımını yaptırmak ya da verimi artırmaya yönelik olarak termostatik vana ve oda termostatı gibi aparatları almaya yöneliyor.

Enerji maliyetlerinden nasıl tasarruf edilir?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
Tasarruf yapmak için, geçen yıldan bu yıla yaklaşık olarak doğal gaza iki katı zam yapıldı, öncelikle doğal gaz fiyatının düşürülmesi gerekir.
Ya allah aşkına yakmadığımız halde bir sürü fatura geliyor bizim aklımızla dalga geçmeyin elektirikte doğal gazada yüzde 200 zam geldi millet napsın. bak ne diyecem adı üstünde doğal gaz doğal yani parayla satılırmı verin birazda bedava kullanakta iliklerimiz ısınsın.
Bir kombi teknisyeni olarak söylüyorum, %100 doğru
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler