Yeni yılın ilk zammı elektrik ve doğalgaza geldi

Doğalgazda ocak ayında geçerli olacak fiyat tarifelerinde konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone gruplarında yüzde 1 zam yapıldı. Elektrik tarifelerinde ise tüm tüketici grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere yaklaşık yüzde 6 zam yapıldığı aktarıldı.

Yeni yılın ilk zammı elektrik ve doğalgaza geldi

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde, ocak ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, aralıkta geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 artışla 1000 metreküp doğalgaz için 1264 lira, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri için ise 1414 lira olarak belirlendi.

Doğalgazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor.

ELEKTRİĞE YÜZDE 6 ZAM

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) konuya ilişkin kurul kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Resmi Gazete'deki tarife tablolarından yapılan hesaplamaya göre, elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 6 artışa gidildi.

Söz konusu oran, tarife gruplarına göre ufak çaplı değişiklikler gösterebiliyor.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 109 yorum
hocam geç bile kaldınız
oh oh
Ne oldu ohhhh ohhhhh derken bu Kelime demek ki çok zoruna gitmiş
bunada şükür.keşke bütün zamcınlar böyle olsa
Bunada sukur mu? 2 yildir yurt disindayim. Gitmeden once faturam 130 tl idi. Suan 280tl gelmis. Acaba benmi cok kullandim diye kontrol ettim faturalari. Gitmeden once 40 kurus olan birim fiyati 71 kurus olmus tabi vergiler ile bu oran dahada yukseliyor. Hadi benim maddi durumum iyi Allah tek maasla ev gecindirmeye calisan garibana yardim etsin. Sanada mumkunse akil versin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler