FİNANS

Edward Moya: Altın fiyatları yükselecek... İşte aşının altın fiyatlarına etkisi!

Aşı haberleri olumsuz mali teşvik görünümü ve karantina önlemlerini geride bırakarak 1900 doların altında seyretti. Altın yatırımcıları koronavirüs yasaklarının da başlamasıyla birlikte altın fiyatları yükselecek mi araştırmasına başladı. Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, altın fiyatlarının yükseleceğine dair açıklama yaptı. İşte uzmanından son dakika altın beklentisi açıklaması...

Edward Moya: Altın fiyatları yükselecek... İşte aşının altın fiyatlarına etkisi!

Koronavirüs salgınının küresel ekonomik etkileri her geçen gün devam ediyor. Aşı haberlerinin geçtiğimiz hafta gelmesiyle birlikte altının ons fiyatı 1900 doların altına düşerek, bir süre yatay seyir izledi. Koronavirüs salgınının ikinci dalgasını önlemek amacıyla yapılan çalışmalar, mavi teşvik paketi, ABD seçimleri derken piyasalar oldukça hareketli günler geçirdi. Altın fiyatları ne olacak araştırması yapan yatırımcılar, aşı haberlerinin ardından birçok ülkede koronavirüs yasakları da başlayınca altın fiyatları tahminlerini araştırmaya başladı. Peki aşının bulunmasından altın fiyatları nasıl etkilenecek? Altın fiyatları yükselir mi düşer mi? İşte uzmanından altın fiyatları tahmini...

EDWARD MOYA'DAN ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK YORUMU

Altın fiyatları aşı haberlerinden oldukça fazla etkilenerek, teşvik paketleri ve salgını önleme çalışmalarını geride bıraktı. Altın fiyatları aşı haberleri ile birlikte düştükten sonra bir süre belirsizliklerden dolayı yatay seyretti. Günlük olarak hareketlenmeye devam eden altın fiyatları yükselecek mi araştırılırken, uzmanlardan altın yükselecek açıklaması gelmeye başladı.

Türkiye'de alınan kararlarda 20 Kasım itibari ile bazı yasaklar başlarken, ABD'de artan vakalardan dolayı bazı eyaletlerde kısıtlamalar başlarken piyasa aktörleri daha fazla mali yardım gelmesini beklemeye devam ediyor.

Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi salı günü Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell’a teşvik paketi görüşmelerini yeniden başlatmayı teklif etti. Bu süreçte McConnell güdümlü bir paket talebine devam ediyor.

ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ?

19 Kasım Merkez Bankası faiz kararının ardından yerel piyasalarda hareketlilik olur mu araştırılırken, küresel piyasalardaki durumu değerlendiren Oanda Corp. Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, altın fiyatlarının yükseleceğine dikkat çekti. Moya yaptığı açıklamada, ABD'nin her köşesinde karantina önlemlerinin artırıldığını aktarırken Senato’nun yeni bir mali teşvik paketi çıkaracağına dair hiçbir açıklama yapmamasına rağmen, altın fiyatları beklentisini zor da olsa yükselecek yorumuyla değerlendirdi. Vatandaşlar aşının bulunmasının altın fiyatlarını yükseltecek mi araştırması yaparken, ons altının fiyatı geçtiğimiz hafta aşı haberlerinden sonra 1900 doların altında seyrediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Geçen sene 35 TL ye aldığımız ayçiçek yağı 70 TL olmuş . Tuik bunu hesaba katmışmı acaba ? ????
TÜRK MİLLETİ ALTINI SEVİYOR.ÜÇ KURUŞU OLSUN ALTIN ALMAYA ÇALIŞIR.TABİ PARASI VARSA.TÜRK MİLLETİNİN DOLARLA EURO İLE İŞİ OLMAZ.ZENGİNLERİN İŞİ OLUR.ONLAR ALIP SATIYOR.O YÜZDEN DOLAR ÇIKMIŞ YOK DÜŞMÜŞ FARK ETMEZ.ÖNEMLİ OLAN MİLLET İÇİN ENFLASYON DÜŞÜYOR MU? İŞTE BU.ANCAK MERKEZ BANKASININ ENFLASYON HEDEFİ TUTMAYACAK.GÖRÜNEN O.TÜİK HER ZAMAN MEMUR MAAŞLARINA YAKIN ENFLASYONU DÜŞÜK GÖSTERMESİ YALANININ KİMSEYE FAYDASI YOK.GERÇEK ENFLASYON ÇARŞI PAZARDA BELLİ OLUYOR.MİLLET YÜKSELİP YÜKSELMEDİĞİNİ ANLAYACAK AKILDA.BU MİLLETİ ENAYİ YERİNE KOYMASINLAR.
Geri Dön