Emekliler de asgari ücretteki artış oranında zam istiyor

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, 'Asgari ücretteki 500 lira net artışın emeklilerimizin aylıklarına da yapılmasını bekliyoruz.' ifadelerini kullandı.

 Emekliler de asgari ücretteki artış oranında zam istiyor

Ergün, yazılı açıklamasında, asgari ücretin 2021 için net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendiğini anımsattı.

Yeni asgari ücretin 2020 yılı asgari ücretine göre 500 lira zamlanarak, yüzde 21,56 oranında arttığını belirten Ergün, şunları kaydetti:

"Gelir ve aylık alanlar arasında en mağdur kesim, SSK ve Bağ-Kur emeklileri olmuştur. En az aylık ödemesi 1500 lira. Bu ücretle geçinmenin zorluklarını bilmeyen yok. Bu nedenle, 2021 yılı emekli zamlarında seyyanen ve yüzdeli artışlar seçenekli olmalıdır. Yeni asgari ücretteki 500 lira net artışın emeklilerimizin aylıklarına da yapılmasını bekliyoruz."

'SORUNLARIMIZI ORTAK AKILLA ÇÖZELİM'

Ergün, 2021'in millete, ülkeye ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

"Güzel ülkemiz, her bir vatandaşının huzur ve güven içerinde yaşaması için her türlü kaynağa sahip. Yeter ki birlik olalım ve sorunlarımızı ortak akılla çözelim. 2021'in reform yılı olacağını ilan eden hükümetimizin ekonomik, sosyal ve hukuksal alanda yeni başarılara imza atmasını diliyoruz. Yatırım, üretim ve istihdamla emeklilerimizin de ekonomik durumlarında iyileştirmeler yapılmasının öncelikli hedefler arasında olmasını istiyoruz."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
a.ücret zammını da dolarla ölçersek..2000 başındaki asgari ücretle alınan dolar ile 2021 için açıklanan as.ücret..ZAM mam gelmediği görülür ..Emekliyede aynı tiyatronun oynanmasını ifade edecek sözcük bulamıyorum.. akıllı olalım..
@mollali1965 ne vereceklerdi asgari üçret 5000 tl ozamanda iş bulursan alırsın o parayı iş bulabilirsen tabi saçma sapan konuşmayın arkadaşım bu para devletten degil işverenin cebinden cıkıyor adam kazanmassa iş yapmaz iş yapmazsa adam çalıştırmaz çalıştırsa bile 5 çalıştıracagına 2 kişi çalıştırır buda daha çok işssiz demek bencil olmayın çalışmayan insanlarıda düşünün zaten 5 bin verselerde yetmiyor diyeceksin ben biliyorum adam karayollarından emekli 7 bin lira maaş alıyor evi arabası var yetmiyor diyor:)
Bu iktidar emekliye 20 yıldır enflasyon üzerinde zam yaptı hep emeklinin pyunu aldı sorun yok enflasyon %14 zam % 15 %4+7=11 aldık, kaldı % 4, %3'te sözleşme zammı eder %7 BOZDUR BOZDUR HARCA OYLAR NASIL OLSA CEPTE NİYE FAZLA ZAM YAPSIN Kİ SEÇİM ZAMANI ZM YOKSA OY YOK DEMEYENE ZAMMI YAPILIR İSTEYENİN Bİ YÜZÜ KARA VERMEYEN KUNTA KİNTE İSTESİNLER HABİRE.
4 kişilik yoksullukmu açlıkmı neyse SINIR 8400 tl miş 1500 tl EMEKLİ maaşı alan emekli var ev kirasımı versin elektirik dogalgaz su YUMU versin EMEKLİNİN SENDİKASIDA YOK GREVE GİDEMİYOR MEZARA GİDENE KADAR GREVDE EVDE KİMSE İŞDE ALAMIYOR MİLYONLARCA BOŞ GEZEN ünüversiteli var HÜKÜMET NE VERİRSE NE ZAM YAPARSA insafına kalmış EYVALLAH ama böyle herşey ateş pahası olursa EMEKLİ MAAŞLARIDA hak ettiyi zammı almasa ÇOK GERİ KALMIŞ DEVLERDEKİ İNSANLARDAN GERİ KALMAZ TÜRK PARASI İLE DOLAR ARASI AÇILDIKÇA YAKINDA 100 DOLAR MAAŞA EMEKLİ TALİM EDER 12.500.000 EMEKLİ VAR SEÇİM ZAMANI GELDİMİŞ HATIRLA
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler