FİNANS

EPGİS'ten motorin ve benzine zam açıklaması: Pompa fiyatına yansımayacak

EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre, bu gece yarısından itibaren motorinin litresine 19 kuruş, benzine ise 14 kuruş zam yapıldı. Yapılan zamlar pompaya yansıtılmayacak.

EPGİS'ten motorin ve benzine zam açıklaması: Pompa fiyatına yansımayacak

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS), sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruya göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre satış fiyatına 19, benzinin litre satış fiyatına 14 kuruş zam yapıldı. Ancak mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği zam oranı ÖTV'den karşılanacağından pompa fiyatlarında değişiklik olmayacak.

MOTORİNE ZAM

Motorinin litresi İstanbul'da ortalama 6,45 liradan, Ankara'da 6,51 liradan, İzmir'de ise 6,54 liradan satılacak. Benzinin litresi İstanbul'da 7,09 liradan, Ankara'da 7,15 liradan, İzmir'de ise 7,18 liradan satılıyor.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Dün haberlerde ülkemizin akaryakıt ithali % 25 oranında azalmış. EKONOMİ İYİ DİYENELRE İKAZDIR BU. KİMSE KARADENİZDE PETROL ÇIKARDIK,ÜLKEDE ARAÇLARIN YARISI ELEKTRİKLİDE ONDAN DEMESİN. EKONOMİMİZ SOS VERİYOR SOOOS.
@ilhansafa olmayan ekonomi sos veremez
@ilhansafa Bu azalış dünya çapında yaşanıyor. Covid ile birlikte uçak seferi sayısı çok azalmış durumda. En büyük etkenlerden birisi de bu.
OYAK Demirören in total ve milangaz satış hakkını geçen yıl satın almıştı, o kadar çok parayı verdi, şimdi bu kadar düşük pompa fiyatına nasıl kar edecek, benzin istasyonları sinek avlıyoo, yakında kapanmaya başlar.. rabbim kolay gelsin.
dolar düşeli 2 ay oldu 2 kuruş indirim olmadı dolar çıkalı 2 gün oldu bindirim geldi
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler