FİNANS

Fitch üç bankanın not görünümünü "negatif"e indirdi Halkbank'ın notunu düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın kredi notu görünümünü "durağan"dan "negatif"e indirdi.

Fitch üç bankanın not görünümünü "negatif"e indirdi Halkbank'ın notunu düşürdü

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın kredi notu görünümünü "durağan"dan "negatif"e indirdi. Halkbank'ın kredi notunu ise bir kademe indirerek B olarak belirledi.

Fitch tarafından dün yapılan açıklamada Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi , Garanti BBVA, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın notu B+ olarak teyit edildi.

Fitch Halkbank'ın not indirimi ve diğer iki kamu bankasının notunda negatif görünümün "Ülke olarak Türkiye'nin zayıflayan döviz rezerv pozisyonundan, dolayısıyla ihtiyaç duyulması halinde bankalara döviz desteği verme kabiliyetinin azalmasından" kaynaklandığını belirtti.

(Reuters)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
dunya bizi kiskaniye
Zayıf yerden yakalandık, hızla döviz bulmalıyız, mesela turizm.
Çunku 3 banka insanlara Kredi Destegi sagladilar Normal bisey, Şurdan ornek vereyim Benim Findeks Puanim Yesildeydi Full de izliyordu, hayatimda ilk krediyi 2016 da kullandim Findex Puanim 9001 e dusurmuslerdi. odedikce kresilerimi her ay beni Terbiye ediyorlardi. Odemelerimi aksatmadigim icin bu defa Saridan 42 bin tl kredi cikti bana... Kisaca Kapitalisler seni terbiye ediyor... Sonu mu !! kölelik tabii
Geri Dön