FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

10 GB ÜCRETSİZ İNTERNET 2023: Gençlere 10 GB internet ne zaman verilecek, şartları neler?

Gençlere 10 GB ücretsiz internet şartları son Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrası merak konusu oldu. Yapılan açıklamaya göre üniversite öğrencilerine bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca 10 GB'lık internet kotası tanımlanacak. Peki, Gençlere 10 GB ücretsiz internet şartı neler? Gençlere 10 GB ücretsiz internet ne zaman verilecek ve nasıl alınır? İşte ayrıntılar...

10 GB ÜCRETSİZ İNTERNET 2023: Gençlere 10 GB internet ne zaman verilecek, şartları neler?

Gençlere 10 GB ücretsiz internet şartları arama motorlarında sorgulanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan son Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada "Bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. Gençlerimiz bu haklarını istedikleri üç mobil şebeke operatörlerinin üzerinden kullanabilecekler" ifadelerini kullandı. İşte, Gençlere 10 GB ücretsiz internet ile ilgili detaylar...

Gençlere 10 GB ücretsiz internet

GENÇLERE 10 GB ÜCRETSİZ İNTERNET ŞARTLARI NELERDİR?

Gençlere 10 GB ücretsiz internet 12 ay boyunca tanımlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamada bulundu.

"Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçiriyoruz. Üniversiteli gençlerimize satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonları ve bilgisayarlar için 5 bin 500 liraya kadar teknolojik cihaz desteği vereceğiz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

"Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'si kadar tutarda destek sağlayacağız. "

Bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. Gençlerimiz bu haklarını istedikleri üç mobil şebeke operatörlerinin üzerinden kullanabilecekler. Üniversiteli gençlerimizin teknoloji ve bilgiye erişimini artıracağız. Her iki desteğe ilişkin uygulama esasları bakanlıklarımızca belirlenecektir."

ÖĞRENCİLERE 10 GB İNTERNET NE ZAMAN VERİLECEK, HANGİ TARİHTE?

Öğrencilere 10 GB internet hakkında ayrıntılar henüz açıklanmadı.

İlerleyen günlerde bedava internetle ilgili Bakanlıktan açıklama gelmesi bekleniyor.

Express


En Çok Aranan Haberler