FİNANS

Hakkari'de Ramazan ayı öncesi ekmeğe zam yapıld!

Hakkari'de fırıncılar, Ramazan ayı öncesinde ekmeğe 25 kuruş zam yaparak vatandaşların tepkisini topladı.

Hakkari'de Ramazan ayı öncesi ekmeğe zam yapıld!

Hakkari'de un ve unlu mamullerde kullanılan ham maddelerin fiyatlarındaki artıştan kaynaklı ekmeğe zam geldiği açıklandı. Bu sabah itibari ile başlayan uygulamaya vatandaşlar tepki gösterdi.

HAKKARİ'DE EKMEK FİYATI 1.75 TL OLDU

Daha önce 1.50 TL’den satılan ekmeğe bugünden itibaren 25 kuruş zam yapılarak 1.75 TL’ye çıkarıldı. Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Tekin, son zamanlarda un ve unlu mamullerde kullanılan ham maddelerin fiyatlarında yüksek artış ve yine elektrik, işçilik, kira ve yakıt gibi giderlerin artması nedeniyle 25 kuruşluk zam yapma gereği duyduklarını söyledi. Ekmeğe yapılan 25 kuruşluk zam, vatandaşların ise tepkisine neden oldu.

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Doların Hakkı :15 Tl Euronun Hakkı : 17 Tl Ekmeğin Hakkı : 3 Tl Vatandasın Hakkı : Kötek MALESEF AMA ACI GERÇEK ÜRETMİYORUZ ÜRETMİYORUZ ÜRETMEDEN TÜKETMEYE ÇALIŞIYORUZ...Dolar 30 Tl olsa ne yazar malzemeyi sen üretsen sana o kadar dokunmaz DOLAR 2 TL olsa ne degisir ÜRETMEDİKTEN SONRA Alamadıktan sonra YAHU YAŞAMIN Basit kanunu çalışacaksın üreteceksin emeğini satıcan ürettigini saticaksinki karsiliginda birsey alip yiyebilesin .UNU BUGDAYİ Disardan alirsan uretmezsen Ekmek 4 Tl de olur 5Tl de olur
@fargoni öyle deme stokcu lobisinin, market lobisinin oyunlarını bozduk ya...Dana ~ Agus lobisi vardı. Birde patates, soğan lobisi..
şu memlekete ürettiğin yada yaptığın bir yarar söylesene aslaaaann. burdan eleştirmek basit tabi. seversin ????
Yalvacta ekmek 2 lira buyuksehirlerden daha pahalı bir ilçeyiz ilçeyi bu hale getirenlere yazıklar olsun ...
istanbulda iki tl
Geri Dön