Hava yolu ve demir yolu ulaşımında biletler satışta

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan demir yollarında 28 Mayıs'ta başlayacak konvansiyonel ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri için biletler bugün satışa çıkarılırken, biletleri daha önce satışa sunulan hava yolu sektöründe seferlerin 4 Haziran itibarıyla başlaması planlanıyor.

Hava yolu ve demir yolu ulaşımında biletler satışta

Salgın nedeniyle mart ayında hava yolu ulaşımında kademeli olarak uçak seferleri durdurulmuştu. Salgının tüm dünyada yayılması üzerine Bilim Kurulunun önerisiyle ülke yurt dışı uçuşlara kapatılırken, yurt içi uçuşlara da ara verilmişti.

Kovid-19 salgınının yavaş yavaş gerilemeye başlamasıyla Ramazan Bayramı sonrasında ulaşımda normalleşme adımları atılacak.

Bu kapsamda biletleri daha önce satışa çıkarılan hava yolu sektöründe seferlerin 4 Haziran itibarıyla başlaması öngörülüyor. İlk etapta iç hat daha sonra dış hatlarda uçak seferlerinin başlaması bekleniyor.

DEMİR YOLUNDA BİLETLER SATIŞA ÇIKTI

Demir yolu sektöründe ise konvansiyonel ve YHT hatlarında 28 Mayıs itibarıyla başlaması planlanan seferler için hazırlıklar sürdürülüyor. Bu tarih itibarıyla yapılacak tren seferleri için biletler bugün satışa sunuldu.

Normalleşme sürecinde YHT'ler 28 Mayıs'tan itibaren Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde toplam 16 sefer yapacak.

Tren biletleri öncelikle temassız olarak mobil uygulama/internet sitesinden ya da gişelerden satın alınabilecek. Çağrı merkezi ve acentelerden bilet satışı yapılmayacak.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
LAN HADİ YETER GARİ 3AYDIR KAYNANA BİZDE BIKTIM GARi..KENDİ EVİMDE BİR RAHAT EDEMİYOM..
Koca koca devletler virüs karşısında ekonomik ve sosyo kültürel olarak 2 ay dayanamadılar. A planları yokmuş, B planları da ,C planları da ,oysa her şey bir illüzyondan ibaretmiş.İnsan hayatının ne kadar önemsiz ve her şeyin sadece günü kurtarmak için olduğunu,kimsenin kimseyi ve geleceği düşünmediğini böylece anlamış olduk. Herkes kendi başının çaresine bakacak, nasipten kısmetten öte yol yok,Allah yar ve yardımcımız olsun.
Karayolu ne zaman ulaşıma açılacak ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler