İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaadiydi! Annelere müjde, artık ücretsiz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden olan 4 yaş ve altındaki çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesi için İBB Meclisi’nden onay çıktı. İstanbul'daki 1 milyon 160 bin çocuğun annelerine, ücretsiz ulaşım kartı verilecek.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaadiydi! Annelere müjde, artık ücretsiz

İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün başkan Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaadi olan 4 yaş ve altındaki çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı vermek üzere hazırladığı teklif, 16 Ocak 2020 tarihli İBB Meclis oturumunda gündeme gelmişti.

AK Parti-MHP grubunun çoğunlukta olduğu İBB Meclisi'nde Sayıştay'dan olumlu görüş alınması şartı ile annelere ücretsiz kart verilmesi teklifi uygun bulunmuştu.

Bunun üzerine İBB yönetimi Sayıştay Başkanlığına yazı gönderdi. Sayıştay'dan gelen görüş yazısında kamu kurum ya da kuruluşlarına istişari mahiyette bir görüş bildirme görevlerinin bulunmadığı, bu konuda görüş verilemeyeceği bildirildi.

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN KARŞILANACAK

Sayıştay yazısının sonrasında konu 17 Temmuz tarihli meclis oturumuna geldi. İlgili komisyonlar tarafından hazırlanan raporda, 4 yaş ve altında olan çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesi ve toplu taşıma kuruluşlarının ücretsiz taşıma nedeniyle uğradıkları kayıpların belediye bütçesinden karşılanması Sayıştay kanununda belirtilen usulün belediye yönetimi tarafından izlenmesi kaydıyla uygun bulundu. Karar oybirliği ile kabul edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 68 yorum
vaade bak vaade. tencere tavacılar için yeter de fazla bir vaad.
o tencere tavaci diye hitap ettigin kesimden once. Turkmen kardeslerimizi olduren Cin ile anlasmayi konus.. Yada ihalesi verilen kuyularin sadece kapagi olupta altinda kuyusu olmayan ihaleleri konus....
Tencere tava zorunda gittiyse evine gönderelim kardeşim lazim olur belki. Siz soyulmaya alışık cahiller olduğunuz için hizmetten anlamazsınız :)
Tencere tavacı makarnacı olarak biz sizleri biliyorduk yanlışlık olmasın
Sen somurulmeye mahkumsun Siz tapın yolunda ölün gidin
tenecere tavaya komure paraya makarnaya pilava domatese sogana kendi dusuncesini beynini satanlar kimdi??
Bu ülkede bitmeyen ün büyük tehlike yobazlaşmış beyinleriniz.
@madceng helal on numarayorum...
ağzına sağlık gardaşım
haklisin tencere tava lazim size malum makarnalar kömür atesinde pisecek:)
liderin gibi dislike yağmuruna tutulmuşsun
Helal olsun Ekrem Başkan sözünün eri
Hiç geliri olmayana verilmesi daha hayırlı olmazmıydı
zengin olanın toplu taşımada işi ne ????
yani hiç geliri olmayan varmi bu istanbulda...beyni olan konusuyo...aklı olan bize lazim
onay verseler onuda yapacak.
@yusuf_erden_1978 anneler arasında zengin, fakir diye ayirim yapilabilir mi...ANNE, ANNE'DİR...Sayın Başkanı can-ı gonulden kutluyorum. Gercekten HERSEY GUZEL OLMAYA BASLADI ISTANBUL'UMDA! Ayni uygulamayi diger belediyelerden de bekliyorum. Saygilar...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler