İstanbul Valiliği duyurdu! Kamuda mesai saatlerinde düzenleme

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, kamuda mesai saatlerinin 27 Mayıs'tan itibaren 09.00 - 13.00, 13.30- 17.30 olarak uygulanacağı belirtildi.

İstanbul Valiliği duyurdu! Kamuda mesai saatlerinde düzenleme

İstanbul'da mesai saatlerinde 27 Mayıs'tan itibaren düzenlemeye gidileceği duyuruldu. Daha önce koronavirüs tedbirleri kapsamında değişen mesai saatleri, kamuda 27 Mayıs itibarıyla 09.00 - 13.00, 13.30- 17.30 olarak uygulanacak.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 100 ncü maddesi gereğince; ilimizde mesai saatleri 27.05.2020 tarihinden itibaren 09.00 - 13.00, 13.30- 17.30 olarak uygulanacaktır.

Özel Kanun, Tüzük ve Yönetmeliklere göre çalışma saatlerinin farklı olarak düzenlenmesi zorunlu olan kamu kurum ve kuruluşlarına ait hükümler saklıdır.

Bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
Kamıdakiler zaten normalde çalışmıyordu. Koronadan sonra yatmaya başladılar. Bu neyin çalışma mesaisi:))
nereden biliyorsun berabermi mesai yapıyorsunuz bi konustugunuz lafı tartın ya
ne yazdığını n farkında mısın
bir zamanlar da sen okey batak dönerken, yan gelip yatarken kamudakiler o kadroya girebilmek için harıl harıl çalışıyordu
İ.K.M. olarak açık cezaevlerinde hükümlü olmadığı halde 2 ay içinde tam zamanlı 24 saatlik mesai ile 1 ay aralıksız eve gelmeden çoluk çocuğu Allah'a emanet ettik ve çalıştık. günün sadece 5 ya da 6 saatini uyudum. gerisi mesaide geçti. Kurumun işleyişi aksamasin diye mesai mefhumu gozetmedik. Bir sürü arkadasimizin testi pozitif çıktı. Kimse gik demedi. Kısaca konuşurken ; 1- genelleme yapmamak 2- önyargılı olmamak 3- kimsenin hakkını yememek lazım...
zorunamı gitti bilader. sende çalış kpssde puan al sende kamulu ol. aibine.
Kıskandın mı kocum. Sanene sen de yat. Herkes mi yatıyor kamuda
Seni zır cahil. Sen önce bir doğru yazı yazmasını öğren. Kamıdakiler değil. Kamudakiler diye yazılır. Sen nereden biliyorsun ki onların yattığını. En azından bizim kesim sağlıkçılar gecesini gündüzüne katarak aylarca çocuklarından eşinden sevdiklerinden uzak kaldilar. Ama yok senin kuyruk acın başka sen anladın ne demek istedigimi.
Kamuda yapılabilecek işlemlerin çoğunu online kanallar üzerinden yapalım kamuda devlete yük olan yığın kesimin de maaşlarını asgari ücrete yakın seviyelere çekelim 2 kuruşluk işe 10 kuruş maaş da alınmaz israf
memur maaşları yüksek değil sizin maaşlar düşük.
mesayi 7saate düşürülmeli, öğle arası 1 saat olmalı, yarım saatte yemek ve dinlenme olabilir mi?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler