İşte iş yapmak için en iyi imkânlara sahip ülkeler

İş yapmak için en iyi olan ülkeler açıklanırken, 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülkenin Yeni Zelanda olduğu görüldü.

İşte iş yapmak için en iyi imkânlara sahip ülkeler

İş yapmak için en iyi olan ülkeler açıklanırken, 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülkenin Yeni Zelanda olduğu görüldü. En iyi iş yapılan ülkelerde yüksek şeffaflığa sahip iş düzenlemeleri olduğu görülürken, Türkiye’nin de ilk 50’de yer aldığı saptandı.

Medya takip kurumu Ajans Press, iş dünyası ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve PRNet’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre iş dünyası ile alakalı geçen yıl basına yansıyan haber adedi 23 bin 115 olarak kayıtlara geçti. Sadece bu yıl ki haber çıkışlarına bakıldığında ise bin 767 haberin medyada yansıma bulduğu görüldü. Haber içerikleri incelendiğinde de yeni yatırımların ön planda olduğu görülürken, işsizlik oranının da bir hayli konuşulduğu kaydedildi.

Ajans Press’in, World Bank verilerinden elde ettiği bilgilere göre iş yapmak için en iyi olan ülkeler açıklandı. 2020 verilerine göre farklı kıstaslardan geçerek birinci sıraya yerleşen ülkenin Yeni Zelanda olduğu görüldü. Yeni Zelanda’dan sonra ilk 5’te yer alan diğer ülkeler Singapur, Hong Kong (China), Danimarka ve Güney Kore olarak kayıtlara geçti. En iyi iş yapılan ülkelerde yüksek şeffaflığa sahip iş düzenlemeleri olduğu görülürken, Türkiye’nin de ilk 50’de yer aldığı saptandı. Böylelikle Türkiye’nin iş yapmak için en iyi olan ülkeler arasında 33’üncü sırada olduğu görüldü.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ilk 50 de yeralmışta. 49 .yada 50 ci sırada . Bir ülkede refah iş ile gelir işi gücü olan toplumlar ve ülkeler politik. sosyokültürel.teklonojik ekonomik her anlamda güçlenirler. Elimizde ne kadar proje varsa kaç tane çılgın düşünce iş varsa hepsi iptal edilmeli . Diplomalı diplomasız bu ülkede yaşayan genç ve orta yaş nüfusa is sağlanmalı...Bir devletin süper güç olmasının yoluda sıkı çalışmaktır refaha erişmesinin yoluda budur. gerisi fasa fiso varolma savaşı günü kurtarma yalanı rant sisteminin devamıdır ben evimde açsam işsiz isem mutlu değil isem . süper gücünde manası yok.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler