Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nun açılış tarihi belli oldu

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nın Kabataş'a uzanan ikinci kısmında da tünel çalışmaları tamamlandı. 6 Kasım Çarşamba günü tören düzenleneceği açıklandı.

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nun açılış tarihi belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda son gelindiğini duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden de yapılan açıklamada tüm tünellerinin tamamlanması sebebiyle, 6 Kasım Çarşamba günü tören düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, 8 ilçeyi bağlayacak hattın Mecidiyeköy-Mahmutbey arasındaki 15 istasyonunun, önümüzdeki yılın ilk aylarında hizmete girmesinin hedeflendiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Yapımı hızla devam eden Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı projesinde mutlu sona yaklaşılıyor. Mecidiyeköy-Mahmutbey arasında test sürüşleri devam eden hattın ikinci etabı olan Mecidiyeköy-Kabataş arasındaki tünel kazı çalışmaları da tamamlandı. 6 Kasım Çarşamba günü 'Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Tünellerinin Tamamlanması' sebebiyle tören düzenlenecek. Programda, Mecidiyeköy-Kabataş arasındaki tünel çalışmasını tamamlayan TBM makinesi, hattın Fulya İstasyonu'ndaki şafttan çıkarılacak."

Tam otomatik sürücüsüz olarak inşa edilen metronun, 24,5 kilometre uzunluğunda ve 19 istasyondan oluştuğu belirtilen açıklamada, şu bilgiler verildi:

"Bir saatte tek yönde 70 bin yolcu kapasitesine sahip hattın tamamının hizmete girmesiyle günde bir milyon yolcuya hizmet vermesi bekleniyor. Raylı sistem hattı, Avrupa Yakası'nda yerleşim olarak yoğun nüfusa sahip Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar'ı birbirine bağlayacak. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey (M7) Metro Hattı, 5 ayrı noktada diğer raylı sistemlere entegre olacak."

Entegrasyon noktaları ve hatlar şöyle:

"Kabataş İstasyonunda, Kabataş-Taksim Füniküler (F1) hattı ve Eminönü-Kabataş Tramvayı (T1) ile
Mecidiyeköy İstasyonunda Yenikapı-Hacıosman Metro (M2) hattı ile Karadeniz Mahallesi İstasyonunda Topkapı-Sultançiftliği (T4) hattı ile Mahmutbey İstasyonunda Bağcılar (Kirazlı)-Başakşehir Metro (M3) hattı ile ."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 75 yorum
sanki kendi yaptı da açılış yapacak reklam imamoğlu. .
Allah'ına Kurban başkan geleceğin Cumhur başkanı..
@s.akinsu istanbuldaki tüm metroları ak parti döneminde veya reis döneminde yapılmıştır. istersen bir araştır :))
Reis yaptı dimi oncekilerini hahahhaaa
Sanki 26 milyar borcu da IMAMOĞLU yaptı.. Borç mirası bırakırken iyi öyle mi.
hiç bir siyaset adamı yapmadı laf sokma peşinde koşma köprü metro metrobüs gibi tüm ulasimlar halkımızın vergisiyle yapılıyor bilinçli konuşman dileğiyle Selâmetle????????
yazıklar olsun biraz objektif bak o koyun gözlüklerini çıkaarda etrafa
@eates94 sultantepeli kac paraya yaptirmis. bide onu acikla
@s.akinsu Paris yanı Fransa mı?
@eates94 kim yaptı acaba
@eates94 evet
imamoğlu 6 ayda sen neler yaptın böyle !!! sen ancak o israf bu yancı yok para gelmiyor boş konuşmaktan ve daha önceki yönetimin bitirdiği ya da bitemkete olan yerleri açmaktan başka bir işe yaramadın belli 5 yılı böyle tamamlayacaksın
@a.erhanpolat bir de ülkemizi AB ye şikayet etmekle onu unutmayalım
IBB ye ait 26 milyar borcu da 6 ayda ımamoğlu yapmadı !
pff ciddimisiniz ya bunlari ciddi olarakmi yaziyorsunuz yoksa şakamı yapiyorsunuz hayranım size
@a.erhanpolat o borçu kapatacak projeleri ak parti yaptı onuda bil
@r.etkar açılışını yaptıgı metro hatları neyle yapılıyor?
sel meselesini imamogluna yuklediniz 2 aylik başkana simdi 6 ayda ne cabuk yaptiniz diyosuz kafaniz iyi sizin belli
Biri Allah rızası için şu adama doğru dürüst bir yelek alsın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler