FİNANS

Kocaeli'de 15 milyon lira değerinde kaçak ticari eşya ele geçirildi

Gümrük Muhafaza ekiplerince Kocaeli'de bir limanda gerçekleştirilen operasyonda, şüpheli bir konteyner içerisinde yaklaşık 300 bin adet 15 milyon lira değerinde ticari eşya ele geçirildi.

Kocaeli'de 15 milyon lira değerinde kaçak ticari eşya ele geçirildi

Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünce yapılan veri analizi sonucu Kocaeli'de bir limana Çin'den getirilen bir konteyner riskli olarak değerlendirildi.

DEĞERİ 15 MİLYON LİRA

Söz konusu konteynerin içerisindeki ürünlerin beyana uygunluğunun kontrol edilmesi için Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne talimat verildi. Müdürlüğe bağlı ekiplerce şüpheli konteynerin bulunduğu limana gidilerek, konteynerin x-ray taraması gerçekleştirildi.

Tarama sonucunda şüpheli yoğunluğa rastlanması üzerine konteynerin açılarak aranmasına karar verildi. Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen aramalarda konteynerde bulunan kolilerin içerisinde, ithalat beyannamesinde yer almayan, vergileri ödenmeksizin yurda sokulmak istenen 96 bin pense, 22 bin kek kalıbı, 81 bin süzgeç ve 95 bin elektrikli süt çırpıcı ele geçirildi.
Yakalanan yaklaşık 300 bin ürünün gümrüklenmiş değerinin 15 milyon lira olduğu belirlenirken sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı.

(AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
uyuşturucu kaçakçılarına işleri geldiği zaman müdahale ediyorlar,böyle milletin işine yarayan ürünlerede vergi için el konuluyor,gümrükler sadece vatana millete zarar verenlerin önlenmesi için kurulmalıdır vergi için ülkemizdeki kişilerin yolunması yada teknolojik ürünlere erişmemesi için yapılmış bir sisteme dönüştürdüler,ülkenin kaymağını kimler yediği yada yedirttirdiği malum bunların amacı vatanı falan korumak değil vatan yada millet bunlar için önemli değil çünkü bunlar artık merhametsiz vatan hainleridir ve yabancıların kuklasıdır
Geri Dön