Konut kredi faizleri düştü! İşte bankalara göre konut kredisi ödemeleri

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) 2019 yılının ikinci yarısından itibaren politika faizinde indirim sürecine girmesi, konut kredi faizlerinin de peyderpey gerilemesini sağladı. Kredi faizlerinin gerilemesiyle birlikte konut alımlarında artışlar görülmeye başlandı. Bankalar çeşitli kampanyalar yaparak vatandaşları ev sahibi yapıyor.

Kamu bankalarının Ağustos 2019 başında konut faizlerini aylık yüzde 1'in altına düşürmesi ve ardından özel bankaların da bu sürece dahil olması, ipotekli konut satışlarına canlılık getirdi.

Merkez Bankası’nın faiz indirimleri sonrasında konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde düşüşler meydana geldi. Bankalar kampanya yaparak konut kredisi kullanımının önünü açtı. 240 ay vadeye kadar konut kredisi kullanılabiliyor.

İşte bankalara göre konut kredisi faizi ve ödemesi:

İşte bankalara göre konut kredisi ödemeleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
hesaplamalar yanlış ben 0.85 100bin çektim 120 ay 1335 ödüyorum aylık...
kardeş krediyi nerden çektin. TC de öyle bir kredi yok. bütün bankaları gezdim.. çektiğin bankayı söyle bizde çekelim.
KONUT KREDİSİ DÜŞMÜŞ TALEP ARTMIŞ BU KADARDA ABZÜRT BİR HABER OLURMU KONUT KREDİSİ DÜŞMEDENKİ EVİN FİYATI 100 BİN TL EYSE KREDİ DÜŞÜNCE 120 BİN TL YE ÇIKIYOR KREDİNİN DÜŞMESİ NEYİ DEĞİŞTİRİYOR ACABA EMLAK SEKTÖRÜNDE ALIM SATIMLAR TAMAMEN DURMA NOKTASINA GELMİŞ ESNAF KAN AĞLARKEN BU HABERE BAKINCA HERTARAF GÜLLEK GÜLÜSTANLIK ADAMLARIN İŞİ YOK NEYLE ÖDEYECEKLER KREDİYİ ACABA
Ufak bi hesap yapalım bi sekilde vatandaş 50000 tl ayarladı.Vasatın altında bir ev Izmirde 250 bin tl 10 yıl boyunca bu vatandaş aylık 4200 tl nasıl ödeyecek.Piyasa kan ağlar tabiki ev fiyatları ve krediler acil düşmeli
Dünyanın en düşük faizli kredisi Türkiyede. 100000 TL kredi al. 20 sene sonra 250000 TL olrarak geri öde. Süpermiş.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler