Koronavirüs salgını en çok onlara yaradı! Video oyun sektörünün yıldızı parladı

Koronavirüs salgını insanları evde kalmaya zorlarken, vakit geçirme yöntemlerinden biri olan video oyunlara yönelik talep arttı.

Koronavirüs salgını en çok onlara yaradı! Video oyun sektörünün yıldızı parladı

Dünya genelinde dijital oyun harcamalarında artış yaşanırken, küresel video oyun gelirinin 2020'de yüzde 20 artarak 179,7 milyar dolara ulaşacağı öngörüldü.

Güney California Üniversitesi Annenberg İletişim Okulu Öğretim Üyesi Dmitri Williams, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

'SOSYAL BİR ÇIKIŞ NOKTASI OLDU'

"(Video oyunlar) Evde mahsur kalan birçok kişi için sosyal bir çıkış noktası oldu". Giderek daha fazla insanın akıllı telefonlara ve çevrim içi cihazlara sahip olmasıyla oyuna erişim de hızla artıyor"

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
ABD başkanı seçilen Joe Biden'in dışişleri bakanı adayı Antony Blinken, NATO üyesi Türkiye'yi müttefik gibi davranmamakla suçladı ve Türkiye'nin Rus yapımı S-400 füzelerini alımı konusunda daha fazla yaptırım gerekip gerekmediğini Washington'un değerlendireceğini söyledi. FIS FIS SANA MI SORACAKTIK ?
birde online derse girmek için bilgisayar internet bulamayanlar var canına yandığımın dünyasında gariplerin yıldızı hiç parlamıyor nedense ....
ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'daki görevinin son saatlerinde daha önce kendi ekibinde stratejist olarak görev yapan Steve Bannon, rap sanatçıları Lil Wayne ve Kodak Black ile eski Detroit Belediye Başkanı Kwame Kilpatrick hakkında af çıkardı.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler