KYK borçları silinecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

KYK borçları ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama geldi. Erdoğan, 'Bu, bizim gündemimizde. Bütçe müzakerelerinden sonra masaya yatıracağız ve öğrencilerimizin lehine olacak bir adım atacağız' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları için 'Bu, bizim gündemimizde. Bütçe müzakerelerinden sonra masaya yatıracağız ve öğrencilerimizin lehine olacak bir adım atacağız' açıklamasında bulundu.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Erdoğan, KYK borçlarıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

'Bu, bizim gündemimizde. Bütçe müzakerelerinden sonra masaya yatıracağız ve öğrencilerimizin lehine olacak bir adım atacağız. Kredi olayı ya kalkacaktır, sadece burs verme noktasına gidilecektir... Onun değerlendirmelerini yapıp adımımızı ona göre atacağız.' dedi.

BERAT ALBAYRAK'TAN KYK BORCU AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirdiği konuşmasında KYK borçları ile ilgili çalışma yapıyoruz açıklamasında bulunmuştu.

Bakan Albayrak, çalışmanın borçları erteleme ya da taksitlendirme olup olmadığına ilişkin bilgi vermedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 139 yorum
Ödeyenler enayimiydi peki??????
atin atin biz oderiz cekip cekip harcasinlar ödemesini biz yapariz
Üniversite okumadigin ve üniversitede çocuk okutmadigin her halinden belli. Cumhurbaşkanı kendi maaşına yüzde bilmem kaç zam yaptigi zaman da bu tepkiyi verdin mi acaba
@marxengels bende universite okudum. Annem bileziklerini satti. Bende kredi aldim devletten . Issızım ama ödedim. Ben zenginim dimi kardeş. Ama biz varız ya size birşey olmaz bu hayatta. Rahat olun ve hiç bir şeyi düsünmeyin
@nk20009 BU ÜLKEDE ÇALANIN YANINA KAR KALIYOR YENİMİ ÖĞRENDİN.
@nk20009 şirketlerin vergi borçları silinirken tepki gösterdin mi o zamanda ödemesini biz yaparız dedin mi?
@acar7667 valla bana ne kredi verdiler ne burs bi yurtları çıktı ona sevindim bizde tek maaşla çalışan 3 çocuk okutan işçi bir babanın çocucğuyduk. yarı aç gezerdim. hey gidi hey bari Kazanılmış hak EYT'yi geçirsinler. Borç silmek mali yük getirmiyor mu?
@nk20009 özelde okuyup burs alan, malı mülkü saymakla bitmeyecek olup burs alan insanlar tanıyorum. bence yeterince enayiydiler.. neyse 24bin tl aldım 35bin geri istiyorlar ; bu faiz oranı mantıklı mı sizce; borcum kalsın faizi silinsin istiyorum sadece... ziraat demirörenin, futbol kulüplerinin borcunu silerken neredeydiniz diye de sormak istiyorum?!? ehe buraya yazıyorum bu günden tezi yok bu benden alınan faizin mislini devletten yani senden çıkartmazsam şerefsizim...
benim gibi ödeyen kerizlere selam olsun...
@bedir58 @kardeş hükümetin genel politikası bu. Devlet yönetimi şuan, insanlar bana muhtaç kalsın, benden , para, iş istemesin, sıkıştığında bana gelsin , kendi özel yaşantısı olmasın, kendi kendine hayatını geçimini sağlamasın ona göre maaş almasın, bu benim canımı sıkıyor, prensibi ile isliyor şuan. Bende öderim.. keriziz işte başka anlamı yok.
aleyküm selam kardeşim.bizim gibi sağdan soldan borç alıp ödeyenlere selam olsun
@bedir58 bedelli sistemi geldiğinde askerliğini yapan kerizlere de selam olsun. demirörenin , futbol kulüplerinin borcu silinirken; borcu silinmeyen kerizlere de selam olsun. torpille haksız yere kredi yerine burs alanlar varken kredi alan kerizlere de selam olsun.!
aleykum selam
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler