Profilo'nun kurucusu Jak Kamhi hayatını kaybetti

Türk sanayiinin kurucularından ve Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden ve Profilo'nun kurucusu Jak Kamhi, 95 yaşında hayatını kaybetti.

Profilo'nun kurucusu Jak Kamhi hayatını kaybetti

Türkiye’deki birçok ev aletinin ve beyaz eşyanın ilk üreticisi olan Jak Kamhi, 95 yaşında hayatını kaybetti.

Meslek hayatı boyunca pek çok başarıya imza atan Kamhi, İstanbul Sanayi Odası (İSO), Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) gibi birçok kuruluşta uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık yaptı.

Türkiye’nin dış tanıtımına katkılarından dolayı 1991 yılında Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülüne layık görülen Jak Kamhi, 500. Yıl Vakfı’nın da uzun yıllar başkanlığını yürüttü.

TÜRK YAHUDİ TOPLUMU DUYURDU

Kamhi'nin vefat haberini Türk Yahudi Toplumu duyurdu.

Duyuruda, "Değerli büyüğümüz, devlet üstün hizmet madalyası sahibi, özverili başarılı çalışmaları ve vizyonuyla sevdalısı Türkiye'mizi&toplumumuzu her alanda en iyi şekilde temsil etmiş, iş hayatının duayeni Jak Kamhi'yi kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz." ifadesi kullanıldı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden işadamı Jak Kamhi için taziye mesajı yayımladı.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin büyük bir vatanseverini kaybettiğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Jak Kamhi, Türkiye’nin kalkınma mücadelesine katkı vermiş, ülkemizin dünyaya tanıtılmasında öncü olmuştur. Bu hizmetleri için de en üstün nişana layık görülmüştür. Ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Toprağı bol olsun." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Irkı, dili, dini ne olursa olsun yaşadığı Ülkesini vatan bilip hizmet eden güzel insan mekanın cennet olsun.
bravo
vallahi sende haklısın. elin yahudisi vatanı bildi ülkemizi ama ülkemizin vatandası ülkeyi batırdı. Simdi sana soruyorum rahmet okur musun yahudi olmayana ?
Allah rahmet etsin çookk kişiye ekmek verdi..mekanı cennet olsun
kardeş müslüman olmayana rahmet okunmaz
@dadas2515 Müslüman gibi görünüp çalana çırpana yetim hakkı yiyene devlet malına çöreklenene eyüp sultanda resim çektirip cami cami gezip çakmadan cuma namazı kılana rahmet okunacaksa vay halimize
@noyan77 Çok kişiye ekmek veremeyecek kudrette biri olsa idi acaba mekanı cehennem olsun mu derdik merak ediyorum. Hani, bazen ev kiralayacak adama işi sorulur ve bir işin bile yok diye azarlarlar ya. Aklıma o geldi bir an.
Rahmet ve cennet işi biraz sıkıntılı
@dadas2515 neden onu allah yaratmadı mı?
Toprağı Bol olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler