FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Rekabet Kurumu'ndan özel hastaneler için 'ücret' kararı

Özel hastanelere serbest hekimlerden talep edilen ücret ve personel transferini engelleme davranışından dolayı Rekabet Kurumu tarafından başlatılan soruşturma sözlü savunma aşamasına geldi. Bazı özel hastaneler hakkında yürütülen Rekabet Kurumu soruşturmasında sözlü savunma aşamasına gelindi.

Rekabet Kurumu'ndan özel hastaneler için 'ücret' kararı

Rekabet Kurumu tarafından bazı özel hastanelerin serbest hekimlerden talep ettikleri ameliyathane hizmet ücretlerini birlikte belirlemek ve yapılan centilmenlik anlaşması ile hastaneler arasında personel transferini engellemek gibi davranışlara ilişkin yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi.

Rekabet Kurumu tarafından bazı özel hastanelerin serbest hekimlerden talep ettikleri ameliyathane hizmet ücretlerini birlikte belirlemek ve yapılan centilmenlik anlaşması ile hastaneler arasında personel transferini engellemek gibi davranışlarla 4054 sayılı Kanun’un 4'üncü maddesini ihlal ettikleri iddiasıyla açılan ve bazı özel sağlık kuruluşları ile teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4'üncü maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Savunma 15 Şubat günü saat 10.30’da yapılacak.

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler