Resmi Gazete'de yayımlandı! Merkez Bankası'ndan önemli faiz kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranını ve avans işlemlerindeki faiz oranını güncelledi.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Merkez Bankası'ndan önemli faiz kararı

Merkez Bankası reeskont ve avans işlemlerindeki faiz oranlarını güncelledi. En son geçtiğimiz haziran ayında güncellenen rakamlar; Reeskont İşlemlerinde Uygulanan İskonto Oranı yüzde 9, Avans İşlemlerinde Uygulanan Faiz Oranı yüzde 10 olmuştu.

Resmi Gazete'de yer alan karara göre, yeni yapılan değişiklikle Reeskont İşlemlerinde Uygulanan İskonto Oranı yüzde 15.75, Avans İşlemlerinde Uygulanan Faiz Oranı yüzde 16.75 oldu.

dhgfm

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
faiz hani haramdı ? milleti faiz batağına soktunuz , hadi onu geçtim dolar 8.50 den 7 küsürlere düştü de neden hiç birşeyin fiyatı düşmedi aksine hala zam üzerine zam, bırakın gidin böyle ülke yönetilmez , enflasyon yüzde 14 diyosunuz yaa gerçeği yüzde 30-40 bunu kendinizde biliyorsunuz , yalan üzerine kurulmuş bir yönetim var , sorarsan Avrupa bizi kıskanıyor , ama bizim Avrupa ya yetismemiz için en az bir 100 yıl gerekir. işsizlik almış başını , kurlar uçmuş , enflasyon desen havalarda eeee sonuç yazık bu millete.
Faiz İslam da haram.. Laik Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında haram değil . O kadar hassas isen Faizle borçlanma koçum. Yediğin haramın hesabını başkasına mı soruyon.. YEME OLUM FAİZ!
geçmişini bilmeyen birisin bu ekonomi şuan bütün dünyada böyle.. varmi bunu başka yürütecek biri soylede onu gorevlendirelim ..
Sezgin kardeş izah etmiş zaten .. Şuan Hicbir Ülkede ekonomik refah yok. İngiltere'de Binlerce çalışanı olan birçok dev firma İflas etti. Almanya'da 6000 Firma İflas başvurusu yapmış. Ama Bahardan beri Almanya İflas taleplerini REDDEDİYOR. İflas Etmek Almanya da Yasak! Alman Merkez Bankası önümüzdeki yıl Ülkede binlerce İflas başvurusu olacağını kendisi açıkladı.. Şu Çatal dilinizle Zehir saçıp durmayın artık
Gecelik %1500 ü gördü bu ülke. Üç haneli enflasyon gördük memur emekli kamu maaş alamadığı zamanlar vardı. Şükrünüzü bilin şükürsüzler
@tatilbanayakisiyoo_8 siz koyun beyninizle boş boş konuşmayın. tüm ülkelerde sıkıntı var ama almanya 8000 euro para verdi vatandaşlarına sen iban verdin. sıkıntı yok demiyor kimse ama bizimkiler eyyyt uçtuk kaçtık diyor halen. doğruyu kabul edip çözüm bulacaklarına halen büyüyoruz yalanları atıyor siizn gibi koyun beyinlilerde inanıyor.
Dinayet bile faizi kullanarak kazanc elde ediyor.
Türkiyem uçuyor ver coşkuyu.Merkez bankası merkez olmaktan çıktı.Sokağa pazara çıkıp alışveriş pazarına alışverişe gidin...
işallah isyan çıkmaz bu gidişle hep insanlar da para yok hemde ha bire faiz artıyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler