FİNANS

Sene sonuna kadar İSPARK sağlık çalışanlarına ücretsiz olacak

İstanbul'da görev yapan sağlık çalışanları, toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK'ı yıl sonuna kadar ücretsiz kullanmaya devam edecek.

Sene sonuna kadar İSPARK sağlık çalışanlarına ücretsiz olacak

İBB Meclisi, Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde, Meclis 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında toplandı.

KARAR KABUL EDİLDİ

Toplantıda, tüm sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ve İSPARK AŞ'ye ait otoparklardan yıl sonuna kadar ücretsiz yararlanmasını içeren ve temmuz ayında meclisten geçtikten sonra İBB Başkanı İmamoğlu tarafından veto edilen karar yeniden gündeme geldi.

Komisyon, kararın yeniden meclisten geçmesi ve oluşacak zarar için de İSPARK'a sübvanse ödemesi yapılmasının uygun olduğunu bildirdi.

Yapılan tartışmaların ardından gündem maddesi, meclis üye tam sayısının salt çoğunluğu sağlandığından ''ısrar kararı'' olarak kabul edildi.

HAFRİYATLAR İÇİN İLÇE BELEDİYELERİNE ÖDEME YAPILACAK

MHP grubu tarafından mayıs ayında verilen, İSTAÇ AŞ tarafından işletilen hafriyat alanlarına döküm amacıyla giden araçların yol açtığı zararların telafisi için sahaların bulunduğu ilçe belediyelerine işletme cirosunun yüzde 20+KDV'si tutarında ve 3 aylık dönemlerde ödeme yapılması, devlete ait binalardan çıkacak hafriyat toprağının döküm bedellerinden yüzde 50 indirim yapılması önergesi meclis gündemine geldi.

Teklifi inceleyen komisyonlar, hafriyat sahalarının işletme cirosunun yüzde 5+KDV tutarının, özel işletmeciler tarafından işletilen sahalara verilen izin karşılığında alınan ödemenin ise yüzde 10’unun sahanın bulunduğu ilçe belediyesine aylık olarak İBB Başkanlığı tarafından aktarılması uygun bulundu.

Yapılan müzakerelerin ardından gündem maddesi komisyon görüşü doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
İmamoğlu bu kadar yeter zarar ediyoruz diye veto ediyor, çoğunluğu akp-mhp'de olan meclis kabul ediyor. Sonra da tıfıl götsu nasıl zarar eder bu otopark diye bas bas bağırıyor. Tam tezgah. Tam onlara göre hareketler. Ama her şeyi görüyoruz. Ekrem başkanı yedirmeyiz size, daha doğrusu abinize!
İSPARK ta nasıl olurda her sene kar eden bir firma 100 milyar zarar ettirilir bu rakam sene sonuna 200 milyar TL olacağı basında söylenmektedir.
yer bulabilirlerse faydalanabilirler ???? onlar bizim en zor günümüzde fedakar dostlarımız ??c|'?c
Geri Dön