FİNANS

Şevket Sabancı hayatını kaybetti

Ünlü iş insanı Şevket Sabancı tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Esas Holding kurucusu ve Sabancı Holding'in ikinci kuşak temsilcisi Şevket Sabancı'nın, hastanede bir süredir tedavi altında olduğu açıklandı. Şevket Sabancı'nın ölüm nedenine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

YARIN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

Sabancı için yarın ikindi vakti Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nden cenaze töreni düzenlenecek. Şevket Sabancı'nın cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedilecek.

ESAS HOLDİNG'TEN AÇIKLAMA

Esas Holding'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Esas Holding'in kurucusu, değerli büyüğümüz ve Türk sanayiinin duayenlerinden Şevket Sabancı'yı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun. Cenazesi 23 Temmuz 2021 Cuma günü ikindi namazını müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nden kaldırılacak ve Karacaahmet Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedilecektir."

ŞEVKET SABANCI KİMDİR?

1936 Kayseri doğumlu olan Şevket Sabancı yüksek tahsilini İngiltere'de Manchester University'de tekstil mühendisi olarak tamamladı. Tekstil şirketlerinde çeşitli üst düzey görevler aldıktan sonra, 1980 yılından itibaren Sabancı Topluluğu'nu yurt dışında temsil etti. Sabancı Vakfı ve Sabancı Holding kurucuları arasında yer alan Şevket Sabancı, Sabancı Holding yönetim kurulu başkan vekilliği yaptı.

2000 yılında Esas Holding'i kurdu. Şevket Sabancı, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 1 Ocak 2020'de oğlu Ali Sabancı'ya devretmişti.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun .
ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN ALLAH BU KADAR İŞ İMKANI YARATAN İNSANLARI ARTIRSIN
sabancı ailesine saygım büyük Allah rahmet eylesin
Geri Dön