FİNANS

Şifa deposu cennet hurmasının tanesi sadece 60 kuruş

Bilecik’te yetişen ve sonbaharla birlikte pazar tezgâhlarında 'her derde deva, şifa deposu' sloganı ile satılan cennet hurması tanesi yaklaşık 60 kuruşa satılıyor ve büyük ilgi görüyor.

 Şifa deposu cennet hurmasının tanesi sadece 60 kuruş

Hürriyet mahallesinde her hafta kurulan kapalı pazar tezgâhlarında Bilecik ve köylerinde yoğun şekilde üretilen cennet hurması satılıyor. Paketinde 8 tane bulunan ve 5 liraya satılan meyveye vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Pazarda cennet hurması satan Kenan Aydemir, Bilecik genelinde cennet hurmasının yoğun bir şekilde üretildiğini anlatarak, "Bu cennet hurmasının faydalarını saymakla bitmez. Bu harika meyveyi 'her derde deva, şifa deposu' sloganı ile satıyoruz. Büyüklerimiz mide ve sindirime iyi geldiği söylerler. Bu söylemleri uzmanlar da doğruluyor. Bilecik’te ekim, kasım ayalarında cennet hurması hasadı yapılmaya başlar. Hurmaları doğal olarak yemek lazım. Hurmanın kendi içinde çeşitleri de var. 8’li paket halinde satılan cennet hurması 5 TL. Halk bu meyveyi çok sevdiği için talep de fazla. İşlerimiz çok iyi gidiyor. Sabah tezgâhlarımız çok doluyken, öğleden sonra hurmalar azalıyor. Halkımızı memnun etmeye devam ediyoruz” dedi.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
üretici ucuza satıyor tezgahta kötüsü bile8-9 tl den aşağı değil,bunları denetleyen yok millet artık çoğu meyvayı alamıyor bile,birde balık için de geçerli kaaradenizde 3-5 tl ye parekende satıldığında ankara da 15-25 tl arasında satıyorlar ve içinede nerde yinmeyecek balıklarla doldurup karıştırarak satıyorlar,belediyeler bunlara önlem almıyorlar çünkü kendileri en iyisini aldıkları için bu yapılanlara göz yumuyorlar
Almayın o zaman sizlerde halk olarak ellerinde kalıp çürüsün gitsin.7-8 TL bizim şehrimizde. hatta küçüklerini 4-5 TL den satıyorlar.
Geri Dön