FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika haberi: Motorinden sonra bir zam da benzine! İşte güncel benzin fiyatları...

Son dakika bilgisine göre benzine zam geldi. EPGİS'ten yapılan açıklamada pompa satış fiyatına yansıyacak şekilde yapılan artışlar 20 Ocak 2022 itibarıyla geçerli olacak. Buna göre benzinin litre fiyatında 46 kuruş zam yapıldı. İşte son dakika zam haberinin detayları...

Son dakika haberi: Motorinden sonra bir zam da benzine! İşte güncel benzin fiyatları...

Son dakika haberi: EPGİS tarafından benzine zam açıklaması yapıldı. Yeni benzin zammının gece yarısından itibaren geçerli olacağı belirtilirken zamlar pompa satış fiyatlarına yansıtılacak. Benzinin litre fiyatına 46 kuruş zam geldi. Zam sonrası benzin fiyatlarının ne kadar olduğu da araç sahipleri tarafından araştırılıyor. İşte EPGİS'ten yapılan açıklama ve yeni benzin fiyatları...

EPGİS'ten yapılan zam açıklaması:

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı. 20/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 46 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

thumbs_b_c_1a3e0a121433baf433ff02060c9b30fd

BENZİN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 13,66 liradan satılan benzinin litre fiyatı 14,12 lira olacak.

Benzinin litresi İstanbul'da 13,59 liradan 14,05 liraya, İzmir'de 13,67 liradan 14,13 liraya çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplama sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler