FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | 5 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşlarına zam! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'müjde' diyerek duyurdu

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca emekli ve EYT'linin beklediği haberi canlı yayında duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı ile gerekli çalışmaları yaptıklarını duyurarak en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya yükseltildiğini açıkladı. Erdoğan "Güzel müjdeyi vermiş olayım. 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA | 5 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşlarına zam! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'müjde' diyerek duyurdu

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı katıldığı canlı yayında emekli ve EYT'lilerin maaşlarıyla ilgili beklediği haberi açıkladı. NTV-Star TV ortak yayınında Seda Öğretir, Ahmed Arpat, Nazlı Çelik ve Burhanettin Duran'ın sorularını yanıtlayan Erdoğan emekli maaşlarıyla ilgili yaptıkları düzenlemeyi duyurdu.

"2 BİN TL ARTIRIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Emeklilerle ilgili çalışmamızı yaptık ve bu rakamı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yaptık. Açıklamak yine bana kaldı. Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayım. Bunu 7 bin 500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz.. 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz. Hayırlısı olsun." dedi.
ERDOGAN

BAKAN NEBATİ PAYLAŞTI

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de Erdoğan'ın açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Nebati "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini paylaştığı üzere en düşük emekli aylığı 7 bin 500 liraya yükseltilmiştir. Tüm emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.


Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler