FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | EYT düzenlemesinde sürpriz! Kimse beklemiyordu, erken emeklilik yolu onlara da açıldı! Kadınlarda 50 yaş, erkeklerde 55 yaş ve 3600 pirim günü detayı....

Son dakika haberi: EYT'lilerin dört gözle beklediği düzenleme tamamlandı, Meclis'e sevk edilmesine artık sadece günler kaldı. EYT düzenlemesinden yararlanmak isteyen ancak prim gün sayısı eksik kalanlar borçlanma formüllerini araştırıyor. Beklenen güzel haber ise sonunda geldi, prim gün sayısı 3 bin 600'ü aşanlara da erken emeklilik yolu gözüktü. Düzenlemeyle 1999 öncesi kanuna dönülmesi hedeflenirken, şartları sağlayan kadınlarda 50, erkeklerde 55 yaşına gelmiş olanlara aylık bağlanacak.

SON DAKİKA | EYT düzenlemesinde sürpriz! Kimse beklemiyordu, erken emeklilik yolu onlara da açıldı! Kadınlarda 50 yaş, erkeklerde 55 yaş ve 3600 pirim günü detayı....

Son dakika: EYT'liler heyecanla beklerken bir müjde de pirim sayısı eksik kalanlar için geldi. Prim gün sayısı 5 bini bulmasa da 3 bin 600'ü aşanlara erken emeklilik yolu gözüktü. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesinin aralıkta Meclis'e geleceğini, ocakta da uygulamaya gireceğini açıkladı. İşverenlerin kıdem tazminatı ve emekli olup çalışanların sıkıntılarının giderecek adımların da yeni pakette yer alması bekleniyor.

8 EYLÜL 1999 ÖNCESİ SİGORTALI OLMAK ŞART

1999 yılında emeklilik için yaş şartı getirilirken, bir düzenleme daha yapılmıştı.

1

15 YIL 3600 GÜN MADDESİNE DİKKAT!

Sigorta girişi üzerinden 15 yıl geçenler 3 bin 600 gün pirim ödemeleri halinde kıdem tazminatı alıp işten ayrılabiliyordu. Yaşlılık aylığı içinse yine kademeli geçiş tablosundaki yaşı bekliyordu.

HEDEF 1999 ÖNCESİ KANUN

Show Haber'de yer alan habere göre; Çalışma Bakanlığı EYT düzenlemesiyle birlikte 1999 öncesi kanuna dönülmesini hedefliyor.

2

EMEKLİLİK YOLU AÇILDI! KADINLARDA 50 ERKEKLERDE 55 YAŞ...

Bu durumda 15 yıl sigorta ve 36000 gün pirim şartını tamamlayanlara gün doğacak. Kadınsa 50, erkek ise 55 yaşında yaşlılık aylığı bağlanacak.

3

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler