FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika... Faizsiz kredi için adım atıldı! Yüzbinlere müjde, başvuran alıyor: Kritik tarih detayı…

Son dakika... İlk altı ayı geri ödemesiz faizsiz kredi desteği veriliyor. Faizsiz kredi detayları merak konusu oldu. Bu kapsamda İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Dijital Dönüşüm İstanbul Faizsiz Kredi Desteği Programı’nı resmen ilan etti. Son başvuru tarihi ise 13 Ocak 2023 olarak açıklandı. Peki, toplam bütçesi 200 milyon TL olan program kapsamında sıfır faizli kredi desteğinden kimler yararlanacak? İşte son dakika haberin detayları...

Son dakika... Faizsiz kredi için adım atıldı! Yüzbinlere müjde, başvuran alıyor: Kritik tarih detayı…

Son dakika... İşletmelere sağlanan desteklerin yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) da İstanbul’da yer alan işletmelerin dijital dönüşümlerini gerçekleştirmeleri için Dijital Dönüşüm İstanbul Faizsiz Kredi Desteği Programı’nı ilan etti.

iStock-506860600

İstanbul’daki dijital dönüşüm olgunluk analizi ve yol haritasına sahip işletmelere faizsiz kredi desteği verilecek. Toplam bütçesi 200 milyon lira olan program kapsamında işletmelere; 2 milyon ila 5 milyon lira arasında, ilk 6 ayı geri ödemesiz 24 ay vadeli faizsiz kredi desteği verilecek.

REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRACAK ADIM

Program ile işletmelerin üretim, yönetim, müşteriye erişim, işgücü vb. hususlarda dijital dönüşüm çalışmaları işletmeye özel olarak hazırlanmış yol haritasına göre gerçekleştirilecek. Dijital ve ileri üretim teknolojileri kullanılarak kapasiteleri artırılacak olan işletmelerin, katma değerli ürünlerle rekabet güçleri yükseltilecek.

iStock-1207839151

13 OCAK SON GÜN

Dijital Dönüşüm İstanbul Faizsiz Kredi Desteği Programı ile işletmelerin dijital dönüşüm teknolojilerine yönelik yatırım yapmasının sağlanması ve yerli teknoloji geliştiricilerin desteklenmesi de sağlanacak. İşletmeler, söz konusu kredi desteğinden faydalanmak için 13 Ocak 2023’e kadar başvuru yapabilecek. (Yenişafak)


Canlı Borsa


En Çok Aranan Haberler