FİNANS

Son dakika: Yapılandırma düzenlemesi Meclis Başkanlığı'na sunuldu

Son dakika haberi: Kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Son dakika: Yapılandırma düzenlemesi Meclis Başkanlığı'na sunuldu

Son dakika: Milyonların beklediği kamuya olan borçların yapılandırılmasını içeren kanun teklifinde yeni bir gelişme yaşandı. Söz konusu kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş Yapılandırma teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Elitaş, "Kanun teklifi tamamlandı. Vatandaşlarımızın tüm borçlarını yapılandırma kapsamına aldık. Tüm vergiler, askerlik, daha önce hiç yapılandırmada yer almayan cezalar, idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları, madenlerden devlet hakkı gibi ne tür borç varsa yapılandırılıp ödenecek. Hazırladığımız teklifte 31 Aralık 2022'yi esas aldık. Kanun metninde yurt içi ÜFE ile ilgili özel bir düzenleme yapıyoruz." dedi.

Başvuru tarihi hakkında da bilgi veren Elitaş, "Faydalanmak isteyenler 30 Nisan 2023 tarihinde kadar ilgili idareye başvuracak ve yapılandırılan tutarları peşin veya taksitle ödeyecek. Bu kanunda yapılandırılan borçlar 48 ayda tahsil edilebilecek. Peşin ödeme halinde yurt içi ÜFE oranından yüzde 90 indirim. İdari para cezalarında ise aslında yüzde 5 indirim uyguluyoruz." açıklamasında bulundu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler