FİNANS

Sona yaklaşılıyor! 11 saatlik yol 5 saate inecek

Mersin-Antalya arasındaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek toplam 3 milyar 600 milyon lira proje bedeli olan Akdeniz Sahil Yolu Projesinin Silifke etabındaki tünellerde çalışmalar sürüyor. Mersin-Antalya D-400 Karayolunda 11 saat süren zorlu yolculuk, Akdeniz sahil projesinin tamamlanmasıyla 5 saate inecek.

Mersin’den Antalya’ya gitmek isteyen otomobil sürücüleri, eski yoldaki dik rampalar ve birbiri ardına sıralanan keskin virajlar nedeniyle 7-8 saat süre harcamaktan, tır sürücüleri 11-12 saat direksiyon başında zaman geçirmekten kurtulacak.

Silifke-Taşucu-Aydıncık-Anamur-13. Bölge Hududu Devlet Yolu (Akdeniz Sahil Yolu) Projesi kapsamında Mersin’deki bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, söz konusu proje kapsamında, Mersin’in Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar ve Silifke ilçelerindeki bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

ACELE KAMULAŞTIRMA KARARIYLA HİZMETE GİRECEK

AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, Silifke-Antalya yolunun acele kamulaştırma kararı çıktığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Kurt, acele kamulaştırma kararının çıkmasıyla yolların biran önce biterek vatandaşın hizmetine açılacağını söyledi.

206ba38a-7224-409f-a5c4-5fc3a5ad32cf

Kurt, “11 Eylül tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Silifke-Antalya yolunun acele kamulaştırma işinin çıktığı için öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Silifke Antalya yolu üzerinde çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmektedir. İlçemiz sınırları içerisinde 4 tane tünel imiz olacaktır yol bittiğinde. Tünel çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir.

f0a1c732-2841-4462-bc6a-3710b09f15d5

Acele kamulaştırma sayesinde de işlerin daha hızlı olacağına inanmaktayız. Ayrıca Silifke-Mut yolu üzerinde ise 8 tünelimiz, 6 viyadüğümüz bulunmaktadır. Bu çalışmalarda hızlı bir şekilde devam etmektedir. En kısa zamanda bitirilerek vatandaşlarımızın hizmetine açılacağından hiç şüphemiz yoktur. Biran önce bu yollar bittiğinde İç Anadolu ile Akdeniz sahil yolundan ilçemiz ve yöreye hizmetlerin ve ticari gelişmelerin hızla olacağını düşünmekteyiz. Dört gözle bu çalışmaların bitmesini arzu ediyoruz. İnşallah kısa zamanda biteceğinden de şüphemiz bulunmamaktadır” dedi.

30e40e2e-516d-4f4e-a3e1-4c58fb916ca8

Kaynak: İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
kac saate düşeceğini degil ne kadar gecis ücreti olacak ve ne kadar garanti verilecek onları bilelim halk olarak
@taşkın murat 1994 Zafer Havaalanı gibi olacakmış Senede 10 000 geçişe karşılık 1 200 000 garanti.
devlet yolu diyor sazan yolu değil devlet kendisi yapıyor
Devlet yolu diyor ücretsiz
Allah akıl versin sana otoban demiyor kara yolu diyor Karayolu ücretsizzz
sen para vermw 12 saatlik yolu kullan yakıttan tasarruf edersin
şu anda 11 tünelin 8 tanesi açık zaten. 3 yıldır herhangi bir geçiş ücreti yok.
@taskin_murat_1994 DİNİ İMANI PARA OLMUŞ HEP KAÇ PARA KAÇ PARA KARALAMA BÖYLE YAPILMAZ ZATEB BUNLARA İNSANLAR İNANMIYORKİ 20 SENEDİR AKP BAŞTA
ücret yok beleş
Ben o yolu biliyorum ve bence çok güzel bir şey yapılıyor. Geçiş ücreti ayrı konu, geçiş garantisi verilmediği sürece kaç para olduğu geçeni bağlar. Garanti verilirse herkesi bağlar tabi. Neyse ki sonunda akdenizin de bu ülkenin bir parçası olduğunu hatırladılar da bir şeyler yapmaya başladılar. Seçim yaklaşıyor...
Kardeş hemen siyasete bağlamayın herşeyi. Bu yol devlet karayolu otoban değil iyice öğren ondan sonra yorum yap.
Biz Alanyadan Mersine gitmiştik felaket viraj vardı bi de uçurumun kenarından gidiyorsun kazayı bırak ölüm riski çok yüksekti iyi olacak allah yapanlardan razı olsun
Tabi 300TL geçiş ücreti istersiniz. Diğer yolu kullananlar da trafik cezasıyla aynı ücreti ödüyor:)
otoban demiyor karayolu diyor karayolu ucretsizzz bi araştır lütfen
ücretsiz
eşşek heykeli yapin insan kafali olsun oksarsiniz
Be ahmaklar tünellerden geçiş için ne zaman para ödediniz. Tünel yapılışını bile hazmedemiyorsunuz. Yazıklar olsun sizin gibilere
Geri Dön