FİNANS

TOKİ Ağrı kura çekilişi ertelendi mi? 2022 TOKİ Ağrı kura çekilişi ne zaman, saat kaçta?

TOKİ Ağrı kura çekilişi ertelendi mi, sorusunun yanıtı merak konusu oldu. TOKİ Ağrı kura çekilişi 10 Kasım 2022 Perşembe günü yapılacaktı. Fakat Merkez ve Petnos ilçelerinde yapılacak sosyal konut projelerine ilişkin TOKİ'den açıklamada bulunuldu. Peki, 2022 TOKİ Ağrı kura çekilişi ne zaman, saat kaçta?

TOKİ Ağrı kura çekilişi ertelendi mi? 2022 TOKİ Ağrı kura çekilişi ne zaman, saat kaçta?

TOKİ Ağrı kura çekilişi ertelendi. TOKİ'den konuya ilişkin yazılı açıklamada bulunuldu. Ağrılılar Merkez ve Petnos ilçelerinde yapılacak sosyal konut projelerine ilişkin yapılan açıklamanın ayrıntılarını öğrenmek şçin internette araştırma yapıyor. TOKİ Ağrı kura çekilişi 14 Kasım'da yapılacak.

TOKİ AĞRI KURA ÇEKİLİŞİ ERTELENDİ Mİ?

Ağrı TOKİ sosyal konut projesi için kura çekimi 10 Kasım'da yapılacaktı.

TOKİ'nin kurumsal hesabından yapılan açıklamada Ağrı kura çekiminin 14 Kasım'a ertelendiği duyuruldu.

TOKİ AĞRI KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Ağrı'da çekilecek kuralar, 14 Kasım'da TOKİ'nin YouTube kanalından canlı izlenebilecek.

TOKİ AĞRI KURA ÇEKİLİŞİ CANLI İZLE EKRANI

TOKİ AĞRI KURA ÇEKİLİŞİ CANLI İZLE

TOKİ AĞRI'DA HANGİ İLÇELERDE KONUT YAPACAK?

TOKİ'nin Ağroı'da sosyal konut projesi yapacağı ilçeler:

Merkez,

Petnos

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ HAKKINDA BİLGİLER

"Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.
1) Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Gazilere (Kıbrıs, Kore) konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
3) Emekli Vatandaşlara konut sayısının %20'isi kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
4) Genç Vatandaşlara konut sayısının %20'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
5) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere kura ile hak sahipleri belirlenecektir.
Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra İdarenin internet sayfasında açıklanacaktır.
Kurada, hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şubeleri ve ATM'lerinden geri alabilecektir.
• Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdarece tespit edilen tarihte "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.
• Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ'nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.
• İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda; konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler