FİNANS

TOKİ kura çekimi tam liste! 7 Kasım 2022 Ardahan ve Şırnak TOKİ kura çekilişi kazanan isimleri öğrenme ekranı

TOKİ kura çekimi tam liste Kasım 2022 Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan için gerçekleştirilen çekilişin ardından merak konusu oldu. Canlı olarak yayınlanan noter huzurundaki kura çekimi ile Şırnak'ta 1450, Ardahan'da 250 konut sahibini buldu. Ardahan ve Şırnak'ta yaşayan çok sayıda kişi konuya ilişkin araştırma yapıyor. 7 Kasım 2022 TOKİ çekimi sona erdi. İşte 7 Kasım 2022 Ardahan ve Şırnak TOKİ kura çekilişi kazanan isimleri öğrenme ekranı...

TOKİ kura çekimi tam liste! 7 Kasım 2022 Ardahan ve Şırnak TOKİ kura çekilişi kazanan isimleri öğrenme ekranı

TOKİ kura çekimi tarihi geçtiğimiz günlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanmıştı. Beklenen gün geldi. 12 ilde 22 bin 57 konutun kura çekimi 10 günde tamamlanacak. İlk kura çekimi heyecanı ise bugün Şırnak ve Ardahan'da yaşandı. Yapılan açıklamaya göre kura çekimi ile Şırnak'ta 1450, Ardahan'da 250 konut sahibini buldu. "OKİ kura çekimi sonuçları isim listesi merak konusu oldu. İşte 7 Kasım 2022 Ardahan ve Şırnak TOKİ kura çekilişi kazanan isimleri öğrenme ekranı...

TOKİ KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "İlk Evim, İlk İş Yerim' projesinde ilk kura çekiminin 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan'da yapılacağını ifade etmişti.

TOKİ kura çekimi bugün yapıldı.

TOKİ kura çekilişleri için yapılan canlı yayınlar, saat 09.00 itibarıyla gerçekleştirildi.

ARDAHAN VE ŞIRNAK TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ KAZANAN İSİMLER EKRANI

TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Öte yandan TOKİ'ye ilişkin yapılan açıklamada kura çekiminin yapılacağı iller, konut sayıları ve tarihleri şu şekilde aktarıldı:

8 Kasım Salı: Kars 1.070, Siirt 903 konut
9 Kasım Çarşamba: Iğdır 550, Batman 1.850 konut
10 Kasım Perşembe: Ağrı 1.480 konut
10 Kasım Perşembe-11 Kasım Cuma: Mardin 2 bin 550 konut
11 Kasım Cuma-12 Kasım Cumartesi: Van 2 bin 800 konut
13-14-15-16 Kasım Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba: Şanlıurfa 7 bin 100 konut
15 Kasım Salı: Hakkâri 804 konut
16 Kasım Çarşamba: Bitlis 1.250 konut

BAKAN KURUM'DAN 'TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ' AÇIKLAMASI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum, İstanbul’un Beyoğlu İlçesi Okmeydanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'nde, konuştu. Bakan Kurum açıklamasında kura tarihleri hakkında bilgi vermişti.

İlk kuraların, 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan illerinde başlatılacağını belirten Bakan Kurum, yaptığı açıklamada “Bununla beraber Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ilimizdeki 22 bin 57 konutumuzun kura çekimlerini gerçekleştireceğiz. Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek. Kura çekimlerimizin tamamını inşallah 2023 Mart ayında tamamlayacağız. İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz Hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullanmıştı.

toki

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ HAKKINDA BİLGİLER

"Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.
1) Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Gazilere (Kıbrıs, Kore) konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
3) Emekli Vatandaşlara konut sayısının %20'isi kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
4) Genç Vatandaşlara konut sayısının %20'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
5) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere kura ile hak sahipleri belirlenecektir.
Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra İdarenin internet sayfasında açıklanacaktır.
Kurada, hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şubeleri ve ATM'lerinden geri alabilecektir.
• Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdarece tespit edilen tarihte "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.
• Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ'nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.
• İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda; konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler