Türk-İş'ten son toplantı öncesi flaş açıklama: 3 bin liranın üzerinde olmasını istiyoruz

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, yarınki son toplantı öncesi Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na getirilecek 3 bin liranın altındaki teklifin çalışanları mutlu etmeyeceğini duyurdu.

Türk-İş'ten son toplantı öncesi flaş açıklama: 3 bin liranın üzerinde olmasını istiyoruz

Milyonlar yarın gerçekleşecek asgari ücret son toplantısına kilitlenirken Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan yeni bir açıklama geldi.

Atalay, yazılı açıklamasında, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamına dair şu ifadeleri kullandı:

"İşveren ve hükümet, asgari ücret ile ilgili 3 bin liranın altında bir teklif getirmemelidir. Çünkü 3 bin liranın altındaki teklif, insanları mutlu edecek bir teklif olmaz, çalışanları mutlu edecek bir teklif olmaz. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na 3 bin liranın üzerinde bir teklif getirilmelidir."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 187 yorum
yarin aciklaninca asgari ucret 2600 2700 bandinda Sayin Bakanımız en iyisini layik gordu dersin.Utanmaz insanlar bunun hesabini Millet soracak sizden..
@CALTAN Asgari ücretteki yoğun bir artış, muhtemelen pek çok işletmenin çalışan çıkarması, eksiltmesi ile neticelenir. Biraz daha vicdani bakanlar yüksek maaş ödeyemeyeceği personeli eksiltme yoluna gidebilir, daha mantıksal bakanlar ise hiç zam yapmadan aynı kadroyu istihdam etmeye devam etmek isteyebilir.
biri bunlara 5 lt sıvı yağın 80 tl'ye çıktığını söylesin..
yav bu türk iş başkanı geçen yıl işçileri satışa getiedi bunun nesine güveneceksiniz? tam bir patron ve hükümet yalakası. (mikrofon kapalı sanıp bakanla yaptığı konuşmayı hatırlayın. )
vayyy bee altı üstü 200 -300 tl zam verilecek memleket meselesi oldu olağan üstü bir durum oldu çok komik
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler