Türkiye ile Katar arasında yeni swap anlaşması

TCMB ile Katar Merkez Bankası arasındaki swap tutarı tadil edilerek 15 milyar ABD doları karşılığı Türk lirası ve Katar riyaline yükseltildi.

Türkiye ile Katar arasında yeni swap anlaşması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Katar Merkez Bankası arasında 17 Ağustos 2018'de imzalanan ikili para takası (swap) anlaşması tadil edildi.

TCMB, Katar Merkez Bankası ile imzalanan swap tadil anlaşmasına ilişkin bir duyuru yayımladı.

Yapılan değişiklikle swap anlaşmasının tutarı 5 milyar ABD doları karşılığı Türk lirası ve Katar riyalinden 15 milyar ABD doları karşılığı Türk lirası ve Katar riyaline yükseltildiği belirtilen duyuruda, para takası anlaşmasının temel hedefinin yerel para birimleri üzerinden gerçekleştirilen ticareti kolaylaştırmak ve iki ülkenin finansal istikrarına destek sağlamak olduğu vurgulandı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
acaba yeni para kaynağımı bulundu gizli anlaşmalı 5 ver 15 öderim durumu mu eyer öyleyse yatacak yeriniz yok bu topraklarda yiye yiye doymadınız
@pegasus_men bilip bilmeden neler saçmalıyorsun sen. sen imf temsilcisimizin. Bilmiyorsan sus
Tank palet fabrikasi peşkeş çekildikten sonra acaba şimdı sirada ne var Katara verilecek. Varlik fonundan seç beyen al derler artik. Çaykuru verirler artık. Bayburt kadar olan Katar kendi toprağından fazla toprağı ülkemizden aldı. Milletde seviniyordur simdi Katar bize para verdi diye. 18 senede ülke ne hale geldi. Uretim yok, surekli özellestir ve ithal et. Herseyimizi yabancılara satmişiz. Ama halk hâlâ dış güçler bizi kıskanıyor, yedi duvele meydan okuyoruz zannediyor. Celladına aşık olmuş bir millet, yapacakda bir sey yok. Taşima suyla degirmen dönmez. Biraz daha komada yaşarsiniz o kadar.
TCMB işini layıkıyla yürütemiyor. Damadın talimatı ile hareket ediyor. Kaynak Türkiyede ama bulamıyor. Siyasi bir hareket.
adam gibi çalışıyorlar. Dövizin durumunu görmüyormusun. Damat damat dediğine gör iki örgütten birindensin. ikiside abd uşağı. ama itiraf etmek zoruna gider değil mi . iki yüzlü
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler