Volkswagen 450 işçiyi işten çıkaracak

Volkswagen, piyasada yeni araçlara olan talebin azalmasını gerekçe göstererek Polanya'nın Poznan fabrikasında 450 işçiyi işten çıkaracağını duyurdu.

Volkswagen 450 işçiyi işten çıkaracak

Volkswagen Poznan Direktörü Jens Ocksen açıklamasında, işten çıkarma kararından yeni araçlara olan talepte düşüş yaşanmasının etkili olduğunu belirterek, “Dünya genelinde devam eden koronavirüs pandemisi ve zor ekonomik koşullar piyasada belirsizliğe ve Volkswagen Poznan’ın ürünlerine olan talepte ciddi düşüşe yol açmıştır. Küresel durum hiçbir aldanmaya yer bırakmamaktadır. Koronavirüs pandemisi her kıtada ciddi kayıplara yol açmıştır. Bu durumun sonuçları firmamızca da net bir şekilde hissedilmektedir” ifadelerini kullandı.

2021 yılının sonuna kadar 450 işçinin işten çıkarılacağının bildirildiği açıklamada, işine son verilecek kişilerin büyük oranda geçici iş sözleşmesiyle çalışan işçiler olacağı ifade edildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle üretimi askıya alan Volskwagen Poznan Fabrikası 27 Nisan’da tek vardiya olarak üretime yeniden başlamıştı. Hijyen ve güvenlik standartlarının gözetilmesi kaydıyla 18 Mayıs Pazartesi günü itibarıyla 3 vardiyalı üretime geçilen fabrikada üretim tam kapasite yapılıyor. Halihazırda 10 bin işçinin istihdam edildiğini Volkswagen Poznan fabrikası, Polonya’nın Wielkopolska bölgesindeki en büyük işveren konumunda bulunuyor.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bir arac 100 binden 500 bine cikarsa tabi talep olmaz. patron her zaman ac...
AAAAAA VW atmayın, Türk medyasına göre Araç satımında Talep azalma tam tersi üreticiler, galericiler taleplere yetişemiyor, Avrupada talep azalma varsa Türkiyede talp çok bize yolayın kapış kapış gider bu fani korona zamanında dahil
emirates gibi o kadar fabrikaya dunya piyasina sahipsiniz ama calisaniniza sahip cikamiyorsunuz allah devletime milletime sabirliklar versin rabbim aç susuz birakmasin GÜZEL ÜLKEM TÜRKİYE ????????????????
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler