FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

YHT seferleri için yeni karar! Yarıyıl tatilinde ek yapılacak...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yarıyıl tatili nedeniyle artan talebi karşılamak için Ankara-İstanbul, Ankara-Konya arasında ilave yüksek hızlı tren (YHT) seferlerinin konulduğunu açıkladı.

YHT seferleri için yeni karar! Yarıyıl tatilinde ek yapılacak...

Yarıyıl tatili 23 Ocak'ta başlayacak ve 3 Şubat'ta sona erecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bu tarihler arasında yeni bir karar alındığını duyurdu. Buna göre, TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü'nün artan talepleri karşılamak için 21-22 Ocak, 3-4 Şubat'ta Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya arasında ek YHT seferleri koyduğu belirtildi.

yariyil-tatili-icin-ek-yht-seferleri-konuldu-_8331_dhaphoto3

YHT'YE 16 EK SEFER

Toplam 16 ek sefer ile 7 bin 152 ilave yolcu kapasitesi sağlanacağı vurgulanan Bakanlık açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"İlave seferler Ankara-İstanbul için Ankara'dan 10.15' te, İstanbul'dan 17.10'da Ankara-Konya için ise Ankara' dan 10.30'da, Konya'dan ise 13.10'da hareket edecektir. Halen Ankara-İstanbul arasında karşılıklı olarak 24 seferle günde ortalama 12 bin 500 yolcu, Ankara-Konya ve Ankara-Konya-Karaman arasında günde 14 seferde ortalama 5 bin 100 yolcu seyahat ediyor. Konvansiyonel hatlarda da gelen talep doğrultusunda kapasite artışı sağlanacaktır."


Express
Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler