FİNANS

AVUKAT MAAŞLARI 2023 TEMMUZ ZAMMI: Memur zammıyla Avukat maaşı ne kadar, kaç TL olur? Zam yüzde kaç olacak?

Avukat maaşları, geçtiğimiz gün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranı sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Aylık enflasyon yüzde 3,92 olurken yıllık enflasyon yüzde 38,21 oldu. Birçok kişi internette konuya dair sorgulama yapıyor. Peki, memur zammıyla Avukat maaşı ne kadar, kaç TL? Zam yüzde kaç olacak? İşte 2023 Temmuz zammı ile Avukat maaşları...

AVUKAT MAAŞLARI 2023 TEMMUZ ZAMMI: Memur zammıyla Avukat maaşı ne kadar, kaç TL olur? Zam yüzde kaç olacak?

Avukat maaşları arama motorlarında sorgulanıyor. TÜİK enflasyon verileri geçtiğimiz gün yayımlandı. Öte yandan en düşük memur maaşını 22 bin TL'ye yükseltecek memur ve emekliye refah payı verilmesini öngören kanun teklifi dün Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Yapılan açıklamaya göre; en düşük memur maaşının 22 bin 17 liraya çıkarılmasını ve bazı vergi artışları öngören kanun teklifi, Cuma günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda ele alınacak. Avukat maaşı zammı hakkında detaylar merak konusu oldu. İşte 2023 Avukat maaşı ile ilgili detaylar...

AVUKAT MAAŞLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Avukat maaşları 1/4 seviyesindekiler için 2023 yılında 20131 TL olarak ödeniyordu.

TÜİK tarafından açıklanan 6 aylık enflasyona göre zam oranı yeniden hesaplandı.

ZAMLI AVUKAT MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

Zamlı avukat maaşları yapılan açıklamaya göre yüzde 17.55 zam oranına göre 1/4 avukat maaşı 23663 oldu. Fakat nihai zam kararı hükümet tarafından açıklanacak.

TÜİK 6 AYLIK ENFLASYON FARKINI AÇIKLADI

TÜİK'in verilerine göre enflasyon yıllık yüzde 38,21 oldu. 6 aylık enflasyon oranına göre memurların alacağı zam yüzde 17,77 oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada Hazirana ayı enflasyon rakamı sonrasında memurların ve emeklilerin maaşlarının belirleneceğini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını da söylemişti. Yeni yapılacak zam oranları ve seyyanen zamlarla memurların alacağı maaşlar netleşmiş olacak.

Keşfet


En Çok Aranan Haberler